3. Челси отново дръпна с 10 т. на върха в Англия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Челси отново дръпна с 10 т. на върха в Англия (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Сините” спечелиха като гости лондонското дерби с Уест Хем

Челси направи поредната си решителна крачка към титлата в Англия.

„Сините” се наложиха като гости с 2:1 в лондонското дерби с Уест Хем, с което завърши XXVII кръг на Висшата лига.

Възпитаниците на Антонио Конте изнесоха на „чуковете” истинска футболна лекция на тема контраатакуващ футбол и се наложиха с по едно попадение преди и след почивката.

Още в шестата минута нападателят на домакините Анди Керъл, който се възстановяваше около месец от контузия, имаше нужда от лекарска помощ, защото удари с глава тила на Виктор Моузес.

Като цяло Уест Хем започна по-добре срещата и контролираше темпото до 25-ата минута, в която Челси показа, че е безпощаден на контраатака.

Лятното попълнение Н’голо Канте за пореден път отне топката пред наказателното поле и напредна с нея преди да подаде към Еден Азар, а белгиецът свърши останалото.

Той пробяга почти половината терен като междувременно направи двойно подаване с Педро и после заобиколи излезлия необяснимо напред вратар, за да открие резултата – 1:0.

До края на полувремето нови попадения не паднаха, а малко след началото на втората част Челси удвои своя аванс.

В 50-ата минута Франсеск Фабрегас центрира от корнер и двама футболисти на Уест Хем си попречиха в пеналта, пращайки топката към Диего Коща.

За нападателя остана най-лесното и с лекота вкара с коляно в опразнената врата за 2:0.

В 67-ата минута Азар подаде страхотно към Диего Коща, който се завъртя и стреля, ала Дарън Рандолф отговори подобаващо и спаси с вещина.

В добавеното време на мача Анди Керъл отне от Фабрегас и подаде към Андре Аю. Резервата на „чуковете” пък изведе Мануел Лансини, за да може аржентинецът да оформи крайния резултат с диагонален изстрел.

След победата Челси вече има 66 точки, с 10 повече от втория Тотнъм, докато Уест Хем е с 33 в своя актив на 11-о място.

Стартови състави:

Тухел е фаворит за нов треньор на Манчестър Юнайтед

Бившият треньор на Байерн Мюнхен Томас Тухел е водещ кандидат за мястото на мениджъра на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг

Ас на Дортмунд аут за месец

Нападателят на Борусия Дортмунд Карим Адейеми ще бъде извън терените 3-4 седмици заради контузия

Тен Хаг: Можем да играем по-добре в защита

Манчестър Юнайтед може да играе много по-добре в защита и трябва да започне да го прави