3. Челси писа шестица на Марибор в мач с три дузпи (ВИДЕО)

Челси писа шестица на Марибор в мач с три дузпи (ВИДЕО)

Дрогба напомни на феновете за финала в Мюнхен през 2012-та, а Марибор изпусна да вкара почетен гол от дузпа

Челси разгроми Марибор с 5:0 на „Стаморд Бридж” и остава лидер в Група G на Шампионска лига с 6 точки. Легендата на клуба Дидие Дрогба си припомни славната 2012 година с точно изпълнена дузпа, Азар вкара друга дузпа, Лоик Реми и Джон Тери добавиха по едно попадение, докато Винер си вкара автогол.

Марибор започна силно в Западен Лондон и Бохар с глава не успя да насочи добре след центриране на Вилер от фланга.

Челси демонстрира класата си след 10-ата минута и Ханданович спаси нисък удар на Реми след пас на Вилиян. Секунди по-късно Джон Тери показа отличен поглед върху играта и изведе Реми, а френският национал си поведе, нагласи на левия крак и прати в далечния ъгъл – 1:0.

Чех изби удар на Ибраими веднага след гола, а Лоик Реми се контузи в ситуацията при попадението и бе заменен от боготворения на „Стамфорд Бридж” Дидие Дрогба.

Само 7 минути бяха нужни на котдивоареца да си припомни какво е да бележиш в Шампионска лига. Мертел спря с ръка опит за центриране на Вилиян и последва дузпа, която Дрогба превърна във втори гол с нисък удар в ъгъла. Именно от бялата точка Дрогба донесе единствения досега трофей от Шампионска лига за Челси през май 2012 година в Мюнхен.

Убийствена контра реши мача още в 31-ата минута. Изчистване на Дрогба след корнер за Марибор се превърна в пас за Азар, който напредна и пусна за Фабрегас, Сеск чукна леко за Джон Тери, който се бе включил в атака и отблизо покачи на 3:0. Голът бе помрачен от факта, че съдиите не видяха засадата, в която бе Тери при паса на Фабрегас.

Бранислав Иванович пропусна да вкара и 4-ти гол преди почивката като добавката му бе крайно неточна след центриране на Азар, избито неубедително от вратаря.

Младият бранител Курт Зума накара Ханданович да спасява в началото на втората част, а в 54-ата минута Фелипе Луис проби отляво и центрира, Азар опита да подаде на Дрогба, но топката се удари в крака на Митя Вилер и влетя в мрежата на словенците – автогол и 4:0.

В 63-ата минута Матич събори Ибраими в наказателното поле и Марибор получи дузпа, но Ибраими удари дясната греда и изпусна от бялата точка.

Оскар стреля на сантиметри от целта, а четвърт час преди края Вилиян нацели напречната греда след пас на Азар.

Младият нападател Доминик Соланке замени Оскар и се включи добре като задържа в наказателното поле, Иванович пое и бе съборен от Сулер за втора дузпа в полза на Челси и общо трета в мача. Еден Азар изпрати вратаря в грешния ъгъл и вкара вляво за 5:0.

Отново Еден Азар сложи черешката на тортата и развинти бранител на гостите с два финта след пас на Нейтън Ейк преди да се разпише в далечния ъгъл за крайното 6:0.

В другия мач от групата Шалке победи инфарктно Спортинг (Л) с 4:3 в Гелзенкирхен и е на второ място с 5 точки. Лидерът Челси има вече 7, Марибор е с 2, а Спортинг има само една.

Соланке: Винаги съм вярвал, че ще се върна в националния отбор

Нападателят на Тотнъм получи повиквателна за "трите лъва"

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари