3. Челси победи Арсенал с 2:1 на снега в Лондон (ВИДЕО+СНИМКИ)

Челси победи Арсенал с 2:1 на снега в Лондон (ВИДЕО+СНИМКИ)

Челси сгази „топчиите” през първата част, но трепери в края след силна игра на Арсенал

Челси победи Арсенал с 2:1 в голямото лондонско дерби на 23-ия кръг във Висшата лига. Двата тима си поделиха по едно полувреме. Европейският шампион прегази съперника преди почивката, а Мата и Лампард от дузпа изведоха „сините” напред. След паузата Арсенал се събуди и Уолкът намали, но Челси удържа финалния щурм и спечели едва втора победа на „Стамфорд Бридж” под ръководството на Рафаел Бенитес.

Бенитес гласува доверие на Фернандо Торес в атака, а зад него действаха Мата, Азар и Оскар. Рамирес и Лампард бяха опорни полузащитници в познатата схема 4-2-3-1.

Венгер не направи промяна от състава, който победи Суонзи в преиграването за ФА Къп. Уолкът, Уилшър и Касорла бяха зад гърба на Жиру, а Диаби и Коклен оперираха пред защитната четворка в същата схема, която използва и Челси.

Европейският шампион имаше тотален превес през първата част и двата гола, които отбеляза, бяха дори малко с оглед на надмощието им в игрово отношение.

Арсенал стигна до само един шанс още в петата минута, но той бе стопроцентов. Уолкът перфектно се освободи от Ашли Коул, пусна извеждащ пас за Оливие Жиру, но френският нападател стреля покрай дясната греда, а Чех само изгледа кълбото.

В следващата минута Челси поведе. Коклен сбърка в центъра, Аспиликуета прати диагонален пас за Хуан Мата, испанецът страхотно си спря кълбото и с удар под гредата матира Счежни – 1:0 в шестата минута. Арсен Венгер бе бесен, че съдията Мартин Аткинсън не даде фаул срещу Коклен преди гола.

Телевизионните повторения показаха, че Рамиреш наистина настъпи френския халф и Венгер имаше право да протестира.

10 минути по-късно нова грешка на гостите в центъра доведе до втори гол. Рамиреш открадна от Диаби, Торес пусна за Мата, който задържа и намери Рамиреш сам в наказателното поле. Бразилецът финтира вратаря Счежни, който го препъна и Аткинсън даде дузпа. От бялата точка Франк Лампард прати Счежни в грешния ъгъл за 2:0.

До почивката Челси свали темпото, но продължи да контролира играта, но Рамиреш стреля в аут от чиста позиция.

След почивката мачът се обърна наопаки. Арсенал атакуваше и показваше повече идеи, а Челси спря да пресира, липсваше агресията и „топчиите” взеха нещата в свои ръце.

По-доброто представяне на Арсенал след паузата бе вдъхновено от подписалия нов договор Тио Уолкът, който се оказа и голмайстор за своя тим.

Торес загуби топката, Касорла с чудесен пас изведе Тио Уолкът и англичанинът прати хладнокръвно в десния ъгъл над Петър Чех за 2:1 преди да е изминал час игра.

Натискът пред вратата на Чех продължи, но Уолкът не бе точен в следващата минута.

Торес можеше да напомни за себе си в 69-ата минута, но след като се измъкна със спринт от Вермаелен, испанецът си поведе много силно и Счежни лови.

Венгер пусна Рамзи и Аршавин, а Бенитес замени Оскар, за да пусне Бертранд. Торес пък излезе и отстъпи място на Демба Ба.

7 минути преди края Мата изведе Ба, сенегалецът финтира Счежни, но на празна врата Вермаелен спря удара му и предотврати гол.

В края събитията се развиваха изцяло пред вратата на Челси. Жиру беше близо до драматичен гол в добавеното време, но с глава с гръб към вратата качи кълбото върху мрежата.

Челси има 42 точки и измести Тотнъм от третата позиция. Арсенал е шести 34.
Голмайсторът на Фейенорд е бил на крачка от Милан през лятото

"Росонерите" са пратили оферта в последния ден, но нидерландският клуб я е отхвърлил

Ювентус взе решение да освободи Погба

Френският халф няма бъдеще при торинския гранд

Жозе Моуриньо към журналист: Не знам дали си играл футбол

Наставникът на Фенербахче призна, че не е бил добър играч

Челси и Ман Сити удариха на камък с жалбата към Висшата лига

Ръководството на шампионата няма да отложи мачовете на двата отбора в началото на идния сезон

Феновете на Атлетико Мадрид с тежки наказания за хаоса срещу Реал

Двама привърженици са изправени пред доживотни забрани за посещение на мачове на тима