3. Челси приземи Мидълзбро с 6:1 и е на финал за Купата на Лигата (ВИДЕО)

Челси приземи Мидълзбро с 6:1 и е на финал за Купата на Лигата (ВИДЕО)

Лондончани очакват на финала победителя от двойката Фулъм - Ливърпул

Отборът на Челси разби Мидълзбро с 6:1 в мач-реванш от полуфиналите на Карабао Къп. Преди две седмици отборът на Маурисио Почетино загуби с 0:1, така с общ резултат от 6:2 Челси продължава към финала на турниа.Челси поведе в 15-ата минута, след като Бен Чилуел прати отлично извеждащо подаване към Рахийм Стърлинг. Той намери Армандо Броя, който бе свободен около бялата точка. Нападателят прати топката в опразнената врата, благодарение и на рикошет от защитник на Боро. Впоследствие попадението бе записано като автогол именно на Джонатан Хоусън.

В 29-ата минута Стърлинг пусна с пета към Дизази, който нахлу в наказателното на гостите. Той потърси Броя, който не успя да играе с топката. Все пак кълбото стигна някак до Енцо Фернандес, който не сбърка и я заби в мрежата за 2:0.

Дизази открадна топката на центъра в 36-ата минута, след което напредна. Стърлинг върна към него, а французинът не сгреши и вкара за 3:0.

Шест минути по-късно и Коул Палмър се разписа. Той се възползва от сериозна грешка на защитник и отне топката, след което преодоля Том Гловър.

Коул Палмър добави още един гол към сметката си, след като Конър Галахър проби отлично отляво в 77-ата минута. След това той пусна именно към Палмър, който с едно докосване прати топката покрай Гловър за 5:0.

Три минути по-късно Нони Мадуеке също се разписа. Той получи в наказателното и успя да си бутне топката вляво, освобождавайки си пространство да стреля. Мадуеке преодоля стража на Боро с изстрел с левия крак.

В 88-ата минута Боро стигна до почетен гол. Морган Роджърс получи и напредна. Той си нагласи топката на десния крак и отправи неспасяем удар в далечния ъгъл на вратата, пазена от Петрович.

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач

Отборът на Мъри победи Сивасспор

Бившият треньор на ЦСКА Саша Илич бе уволнен от Пари НН (ВИДЕО)

Руският клуб изписа сърбина за слаби резултати

Тиаго Мота разкри как Юве ще се справи без Бремер

Всички в ще дадат нещо повече на терена заради контузията му, смята треньорът на „бианконерите“

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)