3. Челси приземи "свраките", Еден Азар с дебютен гол от дузпа /видео/

Челси приземи "свраките", Еден Азар с дебютен гол от дузпа /видео/

Азар и Торес бяха в основата на успеха с 2:0, трета поредна дузпа и трета поредна победа за Челси във Висшата лига

Европейският шампион Челси победи високо летящия Нюкасъл с 2:0 и се утвърди еднолично на върха във Висшата лига. Еден Азар се разписа от дузпа, която беше трета за Челси в третия им мач в шампионата, а Фернандо Торес добави още един гол за крайното 2:0, което бе оформено секунди преди края на първата част.

През седмицата Челси драматично надигра Рединг с 4:2 в изтегления си мач и днес вече играеше трети мач в Премиършип.

Райън Бертранд заслужи доверието на Роберто Ди Матео и почна като титуляр отляво. Еден Азар почна зад изнесения напред Фернандо Торес.

На „Стамфорд Бридж” домакините започнаха по-силно, а Еден Азар бе получил пълна свобода да играе където си поиска по терена.

Атаките на Челси бяха търпеливи и нямаше и помен от нервността, която се виждаше срещу новака Рединг. Азар на два пъти опита от средна дистанция, но не заплаши вратата на „свраките”.

В 19-ата минута Торес изигра добре една ситуация и пусна за връхлитащия в наказателното поле Райън Бертранд, но той стреля от 14 метра слабо право в ръцете на Тим Крул.

Точно в средата на първата част реферът Фил Дауд даде много спорна дузпа за Челси. Фернандо Торес тръгна на индивидуален рейд, новото попълнение на Нюкасъл Върнан Анита се изпречи на пътя му и Хлапето се просна на земята. Контактът между двамата бе минимален, но дузпата бе факт.

Зад топката застана Еден Азар, който бе избран да изпълни в отсъствието на титулярния дузпаджия Франк Лампард. Белгиецът, който спечели две дузпи за Челси в първите два кръга, уверено намери мрежата за 1:0.

Азар бе зорко охраняван, но нямаше спирка и отправи още два удара към вратата, този път неточно.

В 40-ата минута Гари Кейхил удари с ръка центриране на Хатем Бен Арфа в наказателното поле пред Петър Чех, но съдията не свири 11-метров удар, защото Кейхил нямаше как да избегне удара в ръката.

Продължението на първата част беше 4 минути и в него Челси реши мача. Торес направи двойно подаване с Азар на границата на наказателното поле, а Хлапето с едно докосване стреля неспасяемо в горния ляв ъгъл на Крул за 2:0. Това бе втори гол за Торес във Висшата лига и забележителна шеста асистенция на белгиеца в три мача за първнество.

През втората част Челси намали оборотите, а дъждът над Западен Лондон затрудни играта на двата отбора.

Едва в края на мача Нюкасъл получи реален шанс да намали резултата, но Петър Чех отчая гостите. Стражът спаси удар по земя на Демба Ба от 10 метра и спокойно лови, за да запази мрежата на европейския шампион суха.

В края Давид Луис бе ударен от Демба Ба и мачът продължи малко повече от предвиденото, ала в резултатът остана 2:0.

Челси води в таблицата с 9 точки след 3 победи в 3 мача. „Сините” са единствените, които са играли три мача и затова са едноличен лидер. Нюкасъл е девети с 3 точки след победа и загуба.

Челси - Нюкасъл 2:0
1:0 23' Азар (дузпа)
2:0 45+3' Торес

Тотнъм остана без Хюн Мин Сон

Капитанът на Тотнъм пропуска гостуването на Брайтън, както и мачовете на националния отбор