3. Челси продължава с перфектната си форма, „сините” стигнаха до класика над Тотнъм (ВИДЕО)

Дидие Дрогба се отчете с гол и асистенция в лондонското дерби

Челси продължи перфектната си форма този сезон във Висшата лига, след като стигна до класически успех с 3:0 в лондонското дерби срещу Тотнъм.

Така, „сините” продължават похода си този сезон без загуба в елита на Англия, Жозе Моуриньо вече няма поражение в 23 лондонски дербита на „Стамфорд Бридж”, а Тотнъм няма победа като гост на Челси вече 38 поредни мача.

Дидие Дрогба се отчете с гол и асистенция за „сините”. Еден Азар и резервата Лоик Реми също отбелязаха по едно попадение за домакините.

Двубоят започна с минута ръкопляскания в памет на бившия мениджър на „сините” от Лондон Джон Нийл, който почина тази седмица.

„Шпорите” започнаха двубоя по-силно и създадоха две опасни ситуации пред вратата на Куртоа. И на двата пъти Хари Кейн не успя да се разпише. Първо – нападателят на Тотнъм удари напречната греда, след като засече с глава центриране на Аарън Ленън, след което не успя да се възползва от грешка на Бранислав Иванович и шутира покрай вратата.

При първата си по-опасна атака Челси наказа тези пропуски в 19-ата минута. След прекрасно двойно подаване между Азар и Дрогба, белгиецът се озова сам срещу Лорис и с мощен удар прати топката в мрежата му.

Три по-късно самият Дрогба направи 2:0 след грешка на Лорис. Френският страж на Тотнъм прати топката право на крака на Азар. Той намери Оскар, а бразилецът изведе перфектно Дрогба, който от чиста позиция не сбърка.

В 73-тата минута току-що влезлият на терена Лоик Реми направи резултата класически. Аспиликуета изведе французина, той се пребори с Вертонген и с премерен удар прати топката по диагонала.

Челси продължава да е начело във Висшата лига с 36 точки, на шест пред втория Манчестър Сити, който също спечели тази вечер. Тотнъм остава девети с 20.