3. Челси разпердушини Соунзи за едно полувреме (ВИДЕО+СНИМКИ)

Челси разпердушини Соунзи за едно полувреме (ВИДЕО+СНИМКИ)

Два гола на Диего Коща, Оскар и един на Андре Шурле донесоха успеха за „сините”

Челси постигна много убедителна победа над Суонзи като гост на „Ливърти стейдиъм” в двубой от22-ия кръг на Висшата лига. „Сините” победиха категорично с 5:0, като четири от головете паднаха през първото полувреме.

Точни за отбора на мениджъра Жозе Моуриньо бяха Диего Коща и Оскар, които вкараха по два гола, а петото попадение бе дело на германския национал Андре Шурле. Гостите от Лондон показаха убийствена ефективност и напълно заслужено се поздравиха с трите точки. Футболистите на Специалния имаха 10 удара към вратата на Лукаш Фабиански и 5 от тях попаднаха прав в целта. През целия двубой „лебедите” така и не успяха да отправят точен удар по посока на Петър Чех, който започна като титуляр в днешния двубой.

С този успех Челси продължава да държи първото място и вече има актив от 52 точки. Суонзи заема деветата позиция с 30 точки.

Двубоят започна по великолепен начин за „сините” гости. Още в 49-ата секунда Оскар взе топката след след грешка на Гилфи Сигурдсон и изненада Лукаш Фабиански с удар извън наказателното поле. Секунди по-късно Сигурдсон удари напречната греда на лондончани.

В 20-ата минута Диего Коща вкара за 2:0 след извеждащ пас на Сеск Фабрегас. Това е асистенция №15 за испанския халф, с което той се доближи само на пет зад рекорда на Тиери Анри. В 34-ата минута мачът беше решен след нов гол на Диего Коща. Този път водещият реализатор в първенството се възползва от грешка на бранителя Федерико Фернандес. Така бившият футболист на Атлетико (Мадрид) вече има 4 попадения срещу Суонзи за 92 игрови минути. В 36-ата минута той подаде на Оскар за 4:0 и феновете на домакините окончателно замлъкнаха.

През второто полувреме не се случи нищо интересно, с изключение на гола на резервата Андре Шюрле за 5:0 в 79-ата минута. Моуриньо дори даде почивка на Коща и Фабрегас, като четвърт час преди края ги смени.