3. Челси разпиля „светците” с 5:1, Демба Ба дебютира с два гола (видео)

Челси разпиля „светците” с 5:1, Демба Ба дебютира с два гола (видео)

Носителите на ФА Къп се класираха безпроблемно за четвърти кръг на най-стария клубен турнир

Съставът на Челси се класира безпроблемно за четвъртия кръг на турнира за ФА Къп, разбивайки като гост Саутхемптън с 5:1.

Официален дебют за настоящите носители на най-стария клубен, футболен трофей, записа дошлият от Нюкасъл преди броени часове нападател Демба Ба, който се отличи с два гола в първия си мач за лондончани.

Те не започнаха добре срещата на „Сент Мерис” и се озоваха в ролята на догонващи в 22-ата минута, когато Джей Родригес завърши успешно една отлична контраатака на „светците” и така им даде преднина, а и надежда, че ще нанесат първа загуба в редовното време на Челси от 23 мача за ФА Къп.

Това обаче не се случи, тъй като хората на Рафа Бенитес осъществиха пълен обрат още преди почивката.

В 35-ата минута Хуан Мата напредна в наказателното поле на домакините и преодоля вратаря, а Демба Ба изпревари бранител, за да забие топката в мрежата от самата голлиния – 1:1.

В самия край на първата част пък Виктор Моузес бе оставен непокрит в пеналта и с прецизен удар преодоля Артур Боруц за 2:1.

Това попадение сякаш пречупи Саутхемптън и след почивката на терена имаше само един тим – този на Челси.

Гостите дръпнаха с две попадения още в 52-рата минута, когато Мата сложи топката на главата на Бране Иванович и сърбинът реализира петото си попадение за сезона, а в 61-ата Демба Ба засече прострелен пас на Рамирес и се разписа за втори път в дебюта си.

До края на двубоя остана време и за появилия се като резерва Франк Лампард да вкара гол. Той стори това от дузпа седем минути преди да изтекат редовните 90 и така оформи крайното Саутхемптън – Челси 1:5.

Така Челси спечели за първи път срещу Саутхемптън в осмия си мач срещу „светците” за ФА Къп и продължи добрата си серия в последно време, надделявайки за пети последователен път над своя опонент.

Челси и Ман Сити удариха на камък с жалбата към Висшата лига

Ръководството на шампионата няма да отложи мачовете на двата отбора в началото на идния сезон

Феновете на Атлетико Мадрид с тежки наказания за хаоса срещу Реал

Двама привърженици са изправени пред доживотни забрани за посещение на мачове на тима

Барселона иска да задържи Левандовски още един сезон

Полският нападател ще е основният стрелец на тима и догодина

Кирил Десподов отнесе глоба от ПАОК

Гръцкият гранд глоби играчите за слабите резултати

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши