3. Челси с решителна крачка към титлата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Челси с решителна крачка към титлата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Антонио Конте полудя при 3:0 на "Гудисън"

Челси направи решителна крачка към титлата във Висшата лига, след като преодоля може би най-трудното си препятствие до края на сезона в лицето на Евертън на неговия терен. Гостите от Лондон изчакаха своите моменти, налагайки се с 3:0, като успеха донесоха Педро с тупалка в 66-ата, Кейхил след статично положение в 79-ата и Вилиан в 87-ата минути.

Счита се, че тимът на Конте, който вече води със 7 точки (и мач повече) на Тотнъм, има по-лека програма – домакинства на Мидълзбро, Съндърланд и Уотфорд и гостуване на Уест Бромич. Шпорите, които днес играят с Арсенал на „Уайт Харт Лейн”, са само още веднъж домакини – на Манчестър Юнайтед. Иначе гостуват на Уест Хем, Лестър и Хъл.

Гредата се оказа верен помощник на Тибо Куртоа във 2-ата минута, когато Доминик Калвърт-Люин проби отляво и стреля към близкия ъгъл. Това може би бе най-доброто положение за „карамелите”, които застрашиха вратата на гостите най-вече преди почивката.

Еден Азар улучи външната страна на мрежата и вбеси треньора Конте в 11-ата минута, когато не успя да завърши точно контраатака, в основата на която бе Диего Коща.

Шут на Лукаку по тревата в 23-ата минута профуча покрай далечния ъгъл в аут.

Челси пропусна да открие от статично положение в 52-ата минута, когато Моузес стреля ниско към далечния ъгъл, ала встрани от вратата. Конте продължи да реагира емоционално край тъчлинията.

Педро взриви феновете на гостите в 66-ата минута, когато овладя пред наказателното поле, обърна посоката и с кинжален удар в горния ъгъл донесе бурна радост на „сините” привърженици, като един дори слезе на терена.

Испанецът вкара осмия си гол този сезон – най-доброто му постижение от 2013/14, когато отбеляза 15 за Барселона.

Изненадващ удар на Еден Азар 12 минути преди края реши мача в полза на Челси. Белгиецът завъртя от фаул към близкия ъгъл, там Кейхил се включи и след рикошет в него топката навести мрежата за втори път.

Сеск Фабрегас и Вилиан едва се бяха появили на терена и комбинираха, а последният оформи класиката. Три от 9-те асистенции на Фабрегас този сезон бяха след появата му от скамейката.

Челси записа "суха мрежа" за първи път от януари насам, слагайки край на серия от 11 мача с поне един допуснат гол.

Евертън не успя да се възползва от грешната стъпка на Манчестър Юнайтед и остава извън турнирите със своето 7-о място след 35 мача.

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)