3. Челси с важна победа (ВИДЕО)

Челси с важна победа (ВИДЕО)

"Сините" съкратиха огромния аванс на четвъртия Тотнъм

Бърнли загуби у дома от Челси с 1:2 в среща от 31-ия кръг на английската Висша лига. Така „сините” съкратиха огромния аванс на четвъртия Тотнъм и са на пет точки от него в борбата за позицията, даваща право на участие в Шампионската лига.

След спокойно начало в 8-ата минута Оливие Жиру падна в наказателното поле на домакините и поиска дузпа за блъскане в гръб от защитник, но не получи такава. Три минути след това удар на Алваро Мората бе отразен от вратаря Ник Поуп.

В 20-ата минута гостите поведоха, след като Виктор Моузес напредна отдясно и центрира в наказателното поле, а Поуп изби топката в тялото на Кевин Лонг и се стигна до автогол. До края на полувремето Мората и Канте направиха пропуски.

След почивката в 55-ата минута Мората излезе очи в очи с вратаря Поуп и шутира встрани. В 60-ата минута стражът на домакините спаси удар на Моузес, а четири минути след това Бърнли изравни чрез Ашли Барнс, който се разписа с пета при удар на Гудмундсон от далечна дистанция. В 68-ата минута удар на Емерсон бе спасен от Поуп, а минута по-късно Виктор Моузес оформи крайния резултат. В 73-ата минута удар на влезлия като резерва Сам Воукс бе отразен от Тибо Куртоа. До края на мача гостите съхраниха аванса си и спечелиха трите точки.

С този успех Челси събра 63 точки и е на 5 зад четвъртия Тотнъм. Бърнли заема седма позиция с 52 точки и е на 2 от шестия Арсенал.
Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм