3. Челси се издъни срещу Суонзи с две колосални грешки на Иванович (ВИДЕО+СНИМКИ)

Челси се издъни срещу Суонзи с две колосални грешки на Иванович (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" загубиха с 0:2 първия мач от полуфинала за "Кепитъл Уан Къп" след голове на Мичу и Дани Греъм

Челси изненадващо загуби с 0:2 от Суонзи като домакин в първа среща от полуфиналите за Купата на Лигата в Англия. Бранислав Иванович бе големият грешник за "сините". Сръбският бранител сбърка фатално на два пъти - за първия гол на Мичу преди почивката и за втория на Дани Греъм в заключителните секунди.

Така Челси има трудната задача да навакса два гола пасив при реванша на "Либърти" на 23 януари.

Бенитес пусна Торес като титуляр, а зад него действаха Мата, Азар и Оскар. Демба Ба и Франк Лампард получиха почивка, а капитанската лента беше на ръката на Ашли Коул в отсъствието на контузения Петър Чех.

Челси контролираше владеенето на топката, а гостите дебнеха на контра своя шанс.

Първата интересна ситуация дойде в 12-ата минута, когато Давид Луис изнесе, получи се добра комбинация и Рамиреш бе намерен отдясно, но стреля в обсега на вратаря Тремел.

Мичу тества Търнбул чак в средата на полувремето, но ниският му удар отдалеч попадна в ръцете на стража.

Мата веднъж стреля слабо, а после нямаше кой да засече острото му центриране. После и Торес се опита да достави центриране за Мата, но Тремел се хвърли смело и спаси.

Суонзи дочака своя миг и наказа грешка на Иванович. Търнбул пусна за сърбина, който направи кошмарно първо докосване, Де Гузман му отне, Мичу пое, видя излезлия напред вратар и порази горния ляв ъгъл – 0:1 в 39-ата минута.

Иванович опита да изкупи вината си, но силният му удар бе спрян от Тремел.

И през втората част срещата се развиваше по познатия начин – Челси натиска, Суонзи чака на контра.

Давид Луис напредна и стреля добре в долния ъгъл, виждаше как бележи, но Тремел се разтегна и спаси.

Франк Лампард замени Рамиреш под бурните овации на „Стамфорд Бридж”, а Торес изпусна отлично положение като отклони чудесно центриране на Мата неумело.

Мичу пак вкара след бърза контра, но този път беше в положение на засада и голът не бе зачетен.
9 минути преди края Демба Ба замени Торес, а при следващото спиране на играта Марин влезе на мястото на Оскар.

До края Челси не измисли как да вкара гол на уелския тим, но Бранислав Иванович допусна нова огромна грешка и Суонзи вкара втори гол.

Иванович върна на сляпо назад към вратаря Търнбул, там дебнеше резервата Дани Греъм, който заобиколи стража и прати в мреажат за 0:2.

Реваншът е на „Либърти” на 23 януари.
Челси и Ман Сити удариха на камък с жалбата към Висшата лига

Ръководството на шампионата няма да отложи мачовете на двата отбора в началото на идния сезон

Феновете на Атлетико Мадрид с тежки наказания за хаоса срещу Реал

Двама привърженици са изправени пред доживотни забрани за посещение на мачове на тима

Барселона иска да задържи Левандовски още един сезон

Полският нападател ще е основният стрелец на тима и догодина

Кирил Десподов отнесе глоба от ПАОК

Гръцкият гранд глоби играчите за слабите резултати

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши