3. Челси се прости с амбициите за титлата след реми на „Британия” (видео)

Челси се прости с амбициите за титлата след реми на „Британия” (видео)

Стоук и шампионите поделиха точките след 1:1, четири греди и фантастични спасявания, Нюкасъл засили „вълците” към Чемпиъншип

Английският шампион Челси загуби почти всички шансове за защита на титлата си, след като стигна само до равенство 1:1 при визитата си на Стоук Сити от 31-ия кръг на Висшата лига.

Лондончани изостанаха на 11 точки от лидера във временното класиране Манчестър Юнайтед, след като още в осмата минута се озоваха в ролята на догонващи на „Британия Стейдиъм”.

Тогава Джонатан Уолтърс проби отдясно и бе изпуснат от Давид Луис, след което успя да преодолее Микаел Есиен и стража на гостите Петър Чех, пращайки топката в близкия му ъгъл.

Челси отговори на предизвикателството, макар от титулярите да отсъстваше рекордната покупка в английския футбол Фернандо Торес, а неговия конкурент за място на терена – Дидие Дрогба, възстанови равенството с летящ плонж в 33-ата минута.

След паузата двата тим заиграха по спиращ дъха начин, като публиката на негостоприемния стадион на няколко пъти затаяваше дъх в очакване.

Дидие Дрогба нацели страничната греда на Асмир Бегович с удар от малък ъгъл, а в 66-ата минута домакините върнаха „жеста”, като на два пъти стълбовете на пазената от Питър Чех врата бяха последна преграда пред „грънчарите”.

Първо Марк Уилсън улучи напречната греда, а секунди по-късно голмайсторът на тима Роберт Хут разтресе страничния стълб след центриране от корнер.

В заключителните минути на срещата отново Дидие Дрогба бе спрян от страничната греда, а до края на срещата двамата вратари направиха по няколко фантастични спасявания, за да запазят точката на своя тим.

Стартови състави:

Стоук Сити: Бегович, Уилсън, Шоукрос, Хут, Хигинботам, Пенант, Делап, Уилън (’86 Уайтхед), Етирингтън, Уолтърс, Джоунс;

Челси: Чех, Босингва (’80 Иванович), Луис, Тери, Коул, Рамирес (’61 Калу), Есиен, Лампард, Малуда, Анелка (’61 Торес), Дрогба;

В друг мач от кръга съставът на Нюкасъл спечели с категоричното 4:1 домакинството си на Уулвърхемптън.

„Свраките” поведоха с попадение на Кевин Нолан, разписал се след пас на Шола Амеоби в 22-ата минута, а в самия край на първата част самият Амеоби се разписа за 2:0, след като бе изведен от Ловенкрандс.

Пет минути след почивката традицията продължи и асистиралия за втория гол Ловенкрандс стана автор на третия, а в 58-ата Силван Ебанс-Блейк върна едно попадение за „вълците”.

Крайното 4:1 бе оформено от Хонас Гутиерес, разписал се в последната минута на срещата. След успеха Нюкасъл се изкачи на 9-а позиция във временното класиране с актив от 39 точки, докато Уулвс остана в зоната на изпадащите с 32 точки от 31 изиграни мача.