3. Челси се разправи с Болтън - 4:0 на "Стамфорд Бридж"

Челси се разправи с Болтън - 4:0 на "Стамфорд Бридж"

Калу, Малуда, Деко и Дрогба точни за лондончани

Лондонският Челси се класира с лекота за ¼-финалите на турнира за „Карлинг Къп”. Тимът на Карло Анчелоти показа отличен футбол на своя „Стамфорд Бридж” и победи с 4:0 гостуващия Болтън на Гари Мегсън.

Татко Карло бе заложил на по-голяма част от резервите си, но на терена личаха имената на Алекс, Иванович, Деко, Балак, Малуда и Калу.

В 15-ата минута левият краен бранител за „сините” в този мач центрира от фланга и Саломон Калу с глава откри резултата. 11 минути по-късно френският национал Флоран Малуда с хубав удар вкара втори гол във вратата на Ал Хабси.

В 23-ата минута пък вратарят на лондончани Иларио получи контузия и на негово място в игра се появи дошлият от Мидълзбро Рос Търнбул.

През втората част португалецът Деко също се записа сред голмайсторите като бе точен след отличен пробив на Джо Коул в 67-ата минута.

Голмайсторът на Челси Дидие Дрогба показа голямата си класа минута преди края на редовното време. Отново блестяща игра на Джо Коул и попадение с глава на национала на Кот д’Ивоар.

Цял мач за домакините, след няколко месечно лечение на контузия, изигра бразилският защитник Алекс.