3. Челси се върна в тройката след 4:1 над Уигън (ВИДЕО)

Челси се върна в тройката след 4:1 над Уигън (ВИДЕО)

Азар се върна с гол след наказанието, Марин с първо попадение във Висшата лига

Челси победи Уигън с 4:1 в 26-ия кръг на Висшата лига и си върна третата позиция, на която временно се бе настанил Тотнъм. Марко Марин вкара първия си гол в английския елит в края на мача, а преди него Рамиреш, Азар и Лампард бяха точни за еврошампиона. Малоуни вкара почетното попадение за Норич.

Челси имаше само два успеха в последните си 5 мача, но „Латикс” бяха много по-зле – само една победа в 12 срещи.

Еден Азар се върна след наказанието за скандала с момчето, което подаваше топките на мача със Суонзи. Демба Ба бе на пейката след контузията миналата седмица, а Фернандо Торес водеше атаката.

Чех спаси удар на бившия играч на Челси – Франко Ди Санто в началото. Веднага след това Чех спаси и хубав изстрел на Малоуни.

Челси взе контрола след това и Торес стреля неточно с глава след центриране на Лампард от пряк свободен удар.

„Сините” поведоха точно в средата на първата част. Торес намери Рамиреш след бърза контра и бразилецът намери далечния горен ъгъл за 1:0.

Иванович беше близо до гола, а Ал-Хабси спаси добър удар на Торес с глава.

Челси не правеше впечатляващ мач, но удвои в 56-ата минута. Кейхил намери с дълъг пас Аспиликуета на фланга, испанецът центрира и Еден Азар спокойно вкара за 2:0.

Две минути по-късно Уигън се върна в мача. Макартър пусна дълъг пас за Малоуни, който изпревари излезлия Петър Чех и от малък ъгъл намали на 2:1, в нещо като римейк на гола на Агуеро срещу Ливърпул преди седмица.

Чак в края на мача Челси подсигури трите точки. Мата пропусна елегантно топката, а Франк Лампард извън наказателното поле разстреля Ал-Хабси за 3:1. Това бе 11-ти гол за сезона за Франк Лампард и негов 9-ти в последните 14 мача.

В добавеното време Марко Марин се разписа с първото си докосване за 4:1, като това бе първи гол за германеца във Висшата лига.

Челси е трети с 49 точки, на една пред Тотнъм, но на цели 4 зад Сити и на 13 зад Юнайтед. Уигън остава 18-ти с 21.

Конте: Не мисля, че Наполи заслужено е първи

Треньорът на партенопеите остава здраво стъпил на земята след силния старт в Серия А

Сензация! Специалния е пред завръщане във Висшата лига

Той е гласен за следващ мениджър на Евертън

Компани: Трябва да се върнем към победите още в мача срещу Айнтрахт

Специалистът ще се опита да забрави максимално бързо двубоя с Астън Вила

Голмайсторът на Фейенорд е бил на крачка от Милан през лятото

"Росонерите" са пратили оферта в последния ден, но нидерландският клуб я е отхвърлил

Ювентус взе решение да освободи Погба

Френският халф няма бъдеще при торинския гранд

Жозе Моуриньо към журналист: Не знам дали си играл футбол

Наставникът на Фенербахче призна, че не е бил добър играч

Челси и Ман Сити удариха на камък с жалбата към Висшата лига

Ръководството на шампионата няма да отложи мачовете на двата отбора в началото на идния сезон

Мареска: Челси не е готов да се бори с Арсенал и Сити