3. Челси спечели турнира в САЩ след успех над ФК Америка с 2:0

Челси спечели турнира в САЩ след успех над ФК Америка с 2:0

Английският Челси записа третата си поредна победа на четиристранния турнир в САЩ "World Club Challenge". Лондончани сломиха мексиканския ФК Америка с 2:0 и по този начин триумфираха с надпреварата, в която участват още и отборите на Интер и Милан.

Английският Челси записа третата си поредна победа на четиристранния турнир в САЩ "World Club Challenge". Лондончани сломиха мексиканския ФК Америка с 2:0 и по този начин триумфираха в надпреварата, в която участват още отборите на Интер и Милан.

Като цяло двубоят бе напълно равностоен, но все пак Челси показа класа в заключителните 15-ина минути на мача. В герой за "сините" се превърна младата надежда Франко Ди Санто, който се появи в игра след почивката.

Той изведе лондончани напред в резултата в 75-ата минута, а само две минути по-късно направи страхотен пробив от ляво и намери Флоран Малуда, който пък оформи крайното 2:0.

С тази победа, момчетата на Карло Анчелоти спечелиха титлата от турнира. Италианският специалист има 100 процента успеваемост от престоя си при "сините". Той вече записа три победи от три мача. Преди двубоя с Америка, Челси се наложи с 2:1 над Милан и с 2:0 над Интер.

Видеото е  ТУК

Вердер с обрат от 0:3 в Германия (ВИДЕО)

Хофенхайм падна в зрелище със 7 гола

Челси продължава да проявява интерес към Осимен

Нигериецът в момента играе под наем в Галатасарай

Жесток резил за Юнайтед на "Олд Трафорд"! Тотнъм разби Тен Хаг и компания (ВИДЕО)

Пресилен червен картон на Бруно Фернандеш доведе до 0:3

Наглост! Тен Хаг се оплака от липса на средства

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)

Гостите си тръгнаха с точката в последния момент

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор

Диего Мартинес си подаде оставката

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)