3. Челси запази шансовете за титла след бой над Бирмингам у дома

Челси запази шансовете за титла след бой над Бирмингам у дома

"Сините" от Лондон постигнаха очаквана победа в отложения си мач от Премиършип

Настоящият шампион на Англия – Челси, се добра до лесна домакинска победа в отложения си мач от Висшата лига срещу Бирмингам. „Сините” от Лондон напълно доминираха срещу своя съперник и съвсем заслужено спечелиха мача на „Стамфорд Бридж” с 3:1. По този начин играчите на Карло Анчелоти запазиха живи надеждите си за защита на титлата в първенството. В атака за Челси бяха Соломон Калу, Дидие Дрогба и Флоран Малуда. На резервната скамейка бе оставен разочароващия с изявите си Фернандо Торес.

Още от самото начало на двубоя се виждаше, че домакините ще търсят задължителен успех. Първият по-опасен момент пред Бен Фостър се превърна в гол. В 3-ата минута Пауло Ферейра получи пас на тъчлинията и центрира чудесно, качвайки кълбото на главата на Дидие Дрогба, който продължи към Флоран Малуда. Французинът засече топката и я прати в мрежата на Фостър, извеждайки „сините” с гол напред.

Силните изяви на Челси продължиха и това доведе до нови ситуации за лондончани. Те обаче бяха пропиляни от Франк Лампард и Дидие Дрогба. В 26-ата минута обаче Соломон Калу не сбърка. Нападателят на „сините” получи топката от свой съотборник и с великолепен пробив в наказателното поле на Бирмингам прати кълбото в мрежата на Фостър, като вратарят на гостите изгледа напълно безпомощно кълбото, което влетя във вратата му.

До почивката „сините” имаха още няколко възможности, но Дидие Дрогба, Соломон Калу и Франк Лампард пропиляха ситуации и така краят на първото полувреме дойде при резултат 2:0.

През втората част Челси продължи да е доста активен, а резултатът стана класически в 62-ата минута, когато Флоран Малуда забоде за трети път кълбото зад Бен Фостър и по този начин сложи край на всякаква интрига в срещата.

Гостите от Бирмингам все пак достигнаха до почетно попадение, отбелязано от Себастиан Ларсон от дузпа. Давид Луис извърши нарушение в собственото си наказателно поле в 76-ата минута, а секунди по-късно прозвуча и съдийският сигнал да 11-метров наказателен удар. Застаналият зад топката Ларсон не сбърка, пращайки топката горния десен ъгъл на Петър Чех.

Така Челси се добра до 19-ия си успех от началото на сезона и вече заема втората позиция с 64 точки. „Сините” от Лондон запазват шансовете си за титла, като се намират на шест точки зад лидера Манчестър Юнайтед. Бирмингам е 14-ти с 38.

Челси 3:1 Бирмингам
3’ 1:0 Малуда
26’ 2:0 Калу
62’ 3:0 Малуда
77’ 3:1 Ларсон (дузпа)

Стадион: „Стамфорд Бридж”

Жълти картони: Парнаби (Бирмингам)