3. Червен картон даде старт на бой от Сити над Ливърпул (ВИДЕО)

Червен картон даде старт на бой от Сити над Ливърпул (ВИДЕО)

"Гражданите" се скъсаха да вкарват в дербито на четвъртия кръг

Манчестър Сити победи Ливърпул с 5:0 в мач от четвъртия кръг на Висшата лига.

Мърсисайдци играха добре до 0:1, но след това останаха с човек по-малко заради директен червен картон на Садио Мане. Бързоногият сенегалец отнесе главата на вратаря Едерсон с високо вдигнат крак.

Стражът беше откаран с болница след инцидента. Иначе головете за "гражданите" отбелязаха Серхио Агуеро и на два пъти Габриел Жезус и Лерой Сане.

Срещата вървеше равностойно и беше много интересна до червения картон. Двата тима изглеждаха сковани и правеха грешки в защита. Това доведе до няколко интересни положения.

Първият гол падна в 25-та минута. Човекът с най-много асистенции от миналия сезон във Висшата лига направи още една. Кевин Де Бройне изведе перфектно зад защитата Серхио Агуеро. Аржентинецът залъга с лекота Симон Миньоле и вкара в опразнената врата. Така Агуеро се превърна в най-резултатният чужденец в историята на първенството. Със своите 124 гола задмина Дуайт Йорк.

В 37-та минуат Мане беше изгонен и това улесни задачата на домакините. Едерсон получи дълга медицинска помощ и това наложи 8 минути продължение. В неговото начало Жезус вкара, но голът му беше отменен заради засада. В 6-та минута на добавеното време бразилецът отново се разпиза и тогава грешка нямаше. Нападателят реализира с глава след центриране на обичайния заподозрян - Де Бройне.

Третият гол падна в 53-та минута. Фернандиньо изведе Агуеро и той подаде към Жезус. Бразилецът вкара от лесна позиция. Непосредствено след попадението той бе заменен от Лерой Сане.

В 72-та минута Миньоле прояви добър рефлекс след прострелно центриране и отклонена топка от Матип.

Четвъртият гол за Сити стана факт в 77-та минута. Бенджамин Менди центрира към Сане и резервата вкара отблизо. Серхио Агуеро имаше шанс и за 5-ти гол, но Миньоле спаси в 87-та минута.

В крайна сетка Сане реализира петото попадение и това стана в 92-та минута. Германецът вкара със страхотен фалцов удар, за да оформи крайния резултат.

С победата си Сити събра 10 точки и оглави класирането. Ливърпул е 5-ти със 7 пункта.

Радост за родните отбори: УЕФА увеличи премиите за солидарно плащане