3. Чудо нямаше: Айнтрахт е последният осминафиналист в Лига Европа (ВИДЕО)

Чудо нямаше: Айнтрахт е последният осминафиналист в Лига Европа (ВИДЕО)

Германският тим ще спори с Базел след реми 2:2 в Залцбург

Айнтрахт е последният осминафиналист в тазгодишното издание на турнира Лига Европа.

Това стана факт, след като отборът от Франкфурт завърши 2:2 при гостуването си на Залцбург и с общ резултат 6:3 продължава напред.

Срещата трябваше да се изиграе вчера, но бе отложена поради буря в Австрия.

Германците вече знаят и следващия си съперник, който също ще е от региона - швейцарският Базел.

Днес Залцбург започна агресивно и още в десетата минута поведе.

Андреас Улмер откри резултата с мощен удар, а домакините доминираха и можеха да върнат интригата в двубоя. Трап се намеси отлично след удар с глава на Койта.

Те продължиха да атакуват и създадоха още няколко положения. Постепенно Айнтрахт поизравни играта, а в 30-ата минута Андре Силва изравни резултата.

Бившият нападател на Милан се възползва от центриране на Костич и с глава прати топката в мрежата. До почивката и двамата вратари направиха спасявания.

През второто полувреме темпото бе по-ниско, а положенията по-малко, но австрийците продължаваха опитите си да наваксат три гола пасив. Костич и Силва създаваха проблеми на защитата на Залцбург.

В 72-ата минута Онгуене изведе домакините напред, а малко по-късно те имаха шанс за още един гол, но Дака стреля неточно. Комбинацията, която доведе до първия гол на гостите, се повтори и за втория.

Отново Костич асистира на Силва и резултатът стана 2:2, което сложи край на интригата.