3. Дания изненада Швеция и победи с 1:0

Дания изненада Швеция и победи с 1:0

Отборът на Дания успя да изненада домакините от Швеция и го победи с 1:0 в мач от първа квалификационна група. „Червения динамит” изригна и изненада слисани шведи, за да донесе три ценни точки в актива на гостите. Единственото попадение бе дело на Кахленберг в 22-ата минута.

Отборът на Дания успя да изненада домакините от Швеция и го победи с 1:0 в мач от първа квалификационна група. „Червения динамит” изригна и изненада слисани шведи, за да донесе три ценни точки в актива на гостите. Единственото попадение бе дело на Кахленберг в 22-ата минута.

Първата част започна равностойно, а домакините бяха отбора който търсеше повече гола. Гостите играеха предимно на контраатака и се успяха да материализират едно от малкото положения пред вратата на шведите. В 22-ата минута Кахленберг успя да реализира така важното и ценно попадение за гостите. До края на първата част не падна ново попадение и двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 0:1.

Втората част ще се запомни с много битка и борба, но това не доведе до промяна на резултата. Шведите дадоха всичко от себе си, но не успяха да реализират попадение. Така след 90 минути резултата е 1:0 в полза на Дания.

След тази победа тимът на Дания излезе на първа позиция в групата с актив от 16 точки, а Швеция се намира на четвърта позиция с актив от 6.