3. Дъжд от голове на „Сан Сиро” - Милан бие Каляри с 4:3

Дъжд от голове на „Сан Сиро” - Милан бие Каляри с 4:3

Фамозен Роналдиньо изстреля „росонерите” на второто място

Отборът на Милан постигна много важна и драматична победа с 4:3 при домакинството си на Каляри от 13-ия кръг на италианската Серия „А”. Срещата предложи 7 гола, редица обрати и много, много положения пред двете врати. Бразилската звезда на „росонерите” Роналдиньо изигра безспорно най-добрия си мач от началото на сезона и бе в основата на всичко по-интересно пред вратата на Маркети. Диньо записа гол и асистенция, благодарение, на които тимът се изкачи на второто място във временното класиране. Противно на очакванията гостите от остров Сардиния играха много отворен и атакуващ футбол, като дори можеха да спечелят нещо от мача и то напълно заслужено. Все пак класата на Милан си каза думата и трите точки отидоха при Леонардо и компания.

Още от самото начало двата отбора започнаха открито двубоя и показаха, че зрителите на „Сан Сиро” никак няма да скучаят. Домакините от Милан успяха да поведат в резултата. Кларънс Зеедорф навърза двама бранители пред наказателното поле, подаде към Бориело, който увлече вратаря Маркети и още двама защитници, след което върна към Зеедорф, който без проблеми вкара на празна врата за 1:0. Радостта на „росонерите” обаче трая едва 4 минути. Лацари намери хитро Матри в наказателното поле, който засече полувисокото подаване с десния крак и не остави шансове на Дида – 1:1.

Изненадващо или не, след изравняването не Милан, а Каляри бе отборът, който натисна и създаде няколко отлични положения за гол. Матри и Жеда на два пъти стреляха от отлични позиции, но Дида на няколко пъти показа невероятен рефлекс и спаси своя отбор от втори гол. По-добрата игра на гостите обаче продължи и в 30-ата минута Каляри вкара втори гол. След отлична контраатака, топката попадна в Лацари, който с отмерен удар с левия крак препарира Дида за 1:2.

Милан реагира като ужилен и наложи тотален натиск в търсенето на изравнителен гол. След два пропуска на Пато и Зеедорф, се стигна до 39-ата минута, когато „росонерите” все пак изравниха резултата. Пирло центрира от ъглов удар, Пато стреля с глава, Маркети спаси, но Бориело не сгреши при добавката от един метър – 2:2.

Само минута по-късно пък Милан вкара трети гол и отново поведе в резултата. Роналдиньо пусна хитър пас към Пато в наказателното поле, а младият бразилец стреля моментално с десния крак и прати неспасяемо топката в горния десен ъгъл за 3:2, като при този резултат завърши и първата част.

Милан започна много активно второто полувреме и мачкаше своя съперник по целия терен, а Роналдиньо просто бе във вихъра си и раздаваше невероятни пасове наляво, надясно било то с пета или без да гледа. Пато и Бориело пропуснаха от чисти позиции, а Андреа Пирло провали две отлични контраатаки, при които „росонерите” оставаха четирима срещу двама. Все пак се стигна до 60-ата минута, когато при нова отлична атака на Милан Марко Бориело бе съборен в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която Роналдиньо превърна в гол за 4:2.

Оттук насетне Каляри натисна, а Милан играеше на контраатаки. В 68-ата минута страхотен удар на конти в долния ляв ъгъл бе спасен от Дида. За да бъде екшънът пълен, гостите от Сардиния вкараха още един гол само минута по-късно чрез резервата Нене, който бе изведен сам срещу Дида от Лацари и с техничен удар преодоля бразилския страж в 69-ата минута – 4:3. В 81-ата минута бранителят на гостите Десена бе близо до ново изравняване, но ударът му с глава премина встрани от вратата на Милан.

До края на срещата отборът на Каляри опита още няколко масирани атаки, които обаче не доведоха до нищо опасно и така резултатът остана непроменен. С този успех Милан вече има 25 точки в актива си, което праща отбора на второто място, с точка повече от Юве, който довечера играе с Удинезе и с цели 7 по-малко от лидера Интер. Каляри остава осми с актив от 19 точки.

4:3 Нене 69’

Милан: Дида, Одо, Тиаго Силва, Каладзе, Дзамброта, Амброзини, Пирло, Зеедорф (Абате 71’), Роналдиньо, Пато (Щрасер 83’), Бориело (Индзаги 76’)

Старши треньор: Леонардо

Каляри: Маркети, Канини (Писано 71’), Лопес, Астори, Агостини, Десена, Конти, Биондини (Нене 63’), Лацари, Жеда, Матри (Ларивей 81’)

Старши треньор: Масимилиано Алегри

Жълти картони: Тиаго Силва, Амброзини, Абате, Пирло (Милан), Астори, Лацари, Лопес (Каляри)

Съдия: Валери

Стадион
: „Сан Сиро”

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1