3. Дебютантът Педро вдъхнови Челси с гол и асистенция за драматично 3:2 над Уест Бромич (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шампионите взеха първи успех за сезона в мач №300 на Моуриньо, Тери бе изгонен с директен червен картон

Новото попълнение Педро направи страхотен дебют за Челси с гол и асистенция при драматичния успех с 3:2 като гост на Уест Бромич в 3-ия кръг на Висшата лига. Джеймс Морисън изпусна дузпа в началото, Педро откри резултата, а после подаде на Диего Коща за 2:0. Морисън намали, а Аспиликуета направи 3:1 преди почивката. След паузата Джон Тери бе изгонен с директен червен картон, а Морисън направи 2:3 с втория си гол. Така в мач №300 на Жозе Моуриньо начело на Челси шампионите взеха първата си победа за сезона.

Двубоят на „Дъ Хоутърнс” беше една блестяща реклама на Висшата лига – много голове, куп интересни и спорни ситуации и атрактивен футбол. Макар мачът да започна в 13:30 местно време под проливния дъжд и мрачното небе осветлението бе пуснато от първата минута.

Моуриньо веднага бе включил дошлия от Барселона срещу 30 млн. евро Педро като титуляр, само три дни след сделката.

В 13-ата минута Матич спъна лекомислено Макманаман, който иначе излизаше от наказателното поле с топка в крака и „дроздовете” получиха дузпа. Джеймс Морисън би силно, но право в центъра на вратата и Куртоа изби с крак нагоре, въпреки че се бе хвърлил към десния ъгъл.

Пропуснатата дузпа разколеба домакините и само 6 минути по-късно Педро направи двойно с Азар пред наказателното на домакините, испанецът веднага стреля и след рикошет в крака на Олсон топката спря в долния десен ъгъл – 1:0 за Челси и първи гол на Педро във Висшата лига в дебюта му.

След половин час гостите направиха брилянтна контра, Вилиян проби през центъра и извади вдясно за Педро, който центрира ниско, двама защитници не можаха да изчистят и на втора греда Диего Коща протегна крак, за да направи 2:0.

Домакините намериха сили да се върнат бързо в мача. В 35-ата минута Маклийн подмина Иванович на фланга, центрира на втора греда, там новото попълнение Саломон Рондон от трудна позиция успя да върна централно пред вратата и Джеймс Морисън разстреля от упор Куртоа за 2:1.

Челси си върна аванса от два гола преди почивката. Диего Коща свали висока топка в наказателното поле, а включилият се в атака Сесар Аспиликуета хвана вратаря в крачка и с лек удар в близкия долен ъгъл покачи на 3:1.

И втората част, както първата, започна много лошо за Челси. Джон Тери използва ръцете си, за да повали Рондон като последен в защита и Марк Клатенбърг не се поколеба да изгони веднага капитана на Челси с директен червен картон, а от прекия свободен удар не произлезе нищо опасно.

Гари Кейхил замени Вилиян, за да уплътни дупката в защита, а Уест Бромич бързо успя да стигне до втори гол. Макманаман използва лоша намеса на Иванович и центрира отляво, а Морисън майсторски засече с глава с гръб към вратата и кълбото влетя неспасяемо в горния десен ъгъл с помощта на гредата – 2:3.

Диего Коща изпусна с воле от въздуха след контра и чудесен пас на Педро. Рондон на свой ред имаше шанс от воле, но прати малко покрай гредата.

Тони Пюлис пусна още двама нови – Рики Ламбърт и Серж Набри, в търсене на изравнителен гол, а Моуриньо включи Фалкао на мястото на Коща, докато Педро остана в игра до 84-ата минута, когато го замени Оби Микел.

Специалния бе готов да празнува нов гол след отлични финтове на Азар, но завършващият удар на белгиеца бе некачествен и мина встрани от отлична позиция.

В добавените 5 минути Кейхил подари на Рондон почти на аутлинията след лоша намеса с гърди, но Куртоа блокира удара. От корнера Олсон качи с глава върху мрежата над вратата и Челси в крайна сметка измъкна първите си 3 точки за сезона във Висшата лига.

Челси се качи до девето място с 4 точки, Уест Бромич е на последното 20-о с едва една.