3. Дебютен гол спаси Реал от издънка в късна драма (ВИДЕО)

Дебютен гол спаси Реал от издънка в късна драма (ВИДЕО)

"Белият балет" победи с 2:1 при визитата си Лас Палмас.

Дебютен гол на Каземейро в 89-тата минута измъкна Реал Мадрид от сериозно издънка при готуването на Лас Палмас в мач от 29-ия кръг в Примера дивисион.

"Белият балет" никак не впечатли с играта си в този мач, като домакините имат пълно право да съжаляват, че не се добраха поне до равенството Серхио Рамос откри резултата в 24-ата минута, но Жозе изравни в 87-ата. Победният гол за гостите пък бе дело на Казамейро в 89-ата минута на мача. В самият край пък Серхио Рамос бе изгонен след втори жълт картон в добавеното време и се наложи Реал да завърши с десет човека.

Първото полувреме бе доста равностойно, като дори домакините първи можеха да открият резултата. В 9-ата минута Модрич направи сериозна грешка при изнасянето на топката и тя му бе отнета, след което Вилиан Жозе изскочи очи в очи с Кейлор Навас, който с прекрасно спасяване попречи да се стигне до гол.

Реал реагира мигновено и в 23-ата минута Роналдо бе изведен зад защитата, но нетипично за него не успя да отбележи сам срещу вратаря. При последвалия корнер обаче топката бе центрирана в наказателното поле, където Серхио Рамос се извиси и с глава откри резултата - 0:1.

И второто полувреме не се различаваше особено от първото и положения имаше и пред двете врати, но до нов гол не се стигаше. Развръзката се случи в заключителните минути, когато в рамките на две минути паднаха два гола. Първо домакините от Лас Палмас стигнаха до равенството след попадение в 87-мата минута на Жозе. Радостта им трая обаче съвсем кратко, тъй като Казамейро вкара дебютния си гол с бялата фланелка и донеси успеха на своя отбор.