3. Дерби д'Италия нямаше, Юве не остави шанс на трагичния Интер (видео+снимки)

Дерби д'Италия нямаше, Юве не остави шанс на трагичния Интер (видео+снимки)

"Старата госпожа" удари "нерадзурите" само с 2:0 и е на 4 точки от Милан

Отборът на Ювентус постигна много ценен успех в борбата си за титлата, след като тази вечер не остави шансове на Интер в Дерби д'Италия, побеждавайки го с 2:0. Срещата се игра на стадион "Ювентус Арена" и бе от програмата на 29-ия кръг на италианската Серия "А".

Двубоят определено не оправда очакванията за дерби, тъй като "нерадзурите" изглеждаха безпомощни като отбор от средата, че дори и края на класирането.

Иначе мачът започна със страхотна възможност за гостите, след като в 14-ата минута Майкон намери Милито в пеналта, аржентинецът овладя и стреля с десния крак, но ударът му попадна в обсега на Буфон, който спаси без проблеми.

Само 180 секунди по-късно пък, Жулио Сезар трябваше да показва класа след удар с глава на Матри. Тази възможност сложи и началото на доминацията на "старата госпожа" в мача, като до края тя не изпусна инициативата дори за миг.

Последваха пропуски на Видал, Матри и Касерес, но гол в мрежата на Интер така и не падаше. В 29-ата минута обаче, Форлан можеше да попари феновете на домакините, след като засече опасно центриране на Майкон, ала Буфон внимаваше и спаси.

До края на полувремето двата отбора изтърваха по още няколко възможности, но нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част пък стартира със силен натиск на "бианконерите" и пропуски на Киелини и Маркизио.

Така дойде 57-ата минута, когато Пирло центрира в наказателното поле на "нерадзурите" от корнер, където Касерес даде аванс на Юве, след като бе точен отблизо с глава.

След гола "старата госпожа" продължи да владее инициативата и в 70-ата минута Вучинич можеше да удвои, след като бе изведен очи в очи със Сезар от влезлия току що Дел Пиеро, но ударът на черногореца бе отразен с крак от стража на гостите.

Само няколко секунди по-късно обаче, "бианконерите" постигнаха своето, след като този път Дел Пиеро бе изведен сам срещу Сезар и ветеранът със солидна доза хладнокръвие прати топката в долния десен ъгъл на Интер - 2:0.

Ювентус продължи да натиска здраво, дори и след втория гол и в 78-ата минута Киелини направи страхотен пробив в пеналта, след което подаде към далечната греда за Куаляреал, който засече с левия крак, но Майкон изчисти от голлинията.

8 минути по-късно нова възможност се откри пред "старата госпожа", като този път Сезар направи виртуозно спасяване след изстрел с глава на Киелини.

До края на двубоя нови попадения обаче нямаше и така Ювентус спечели дербито на 29-ия кръг в Серия "А" срещу Интер с 2:0.

След успеха "бианконерите" се намират на 2-о място във временното класиране с актив от 59 точки, на 4 зад лидера и шампион Милан. Гостите от Интер пък са 8-и с 41 пункта, на цели 7 от местата даващи право на участие в евротурнирите догодина.

Шефът на съдиите в Англия призна: Червеният картон на Фернандеш беше грешка