Десет поред: Байерн пак е шампион в Германия! (ВИДЕО)

Баварците спечелиха класиката с Борусия и си осигуриха 32-ра корона в Бундеслигата

Байерн (Мюнхен) е шампион на Германия за 10-и пореден и рекорден 32-ри път в историята.

Баварците взеха титлата предсрочно и то по невиждан досега начин, след като спечелиха "Дер Класикер", надделявайки над преследвача Борусия (Дортмунд) с 3:1 у дома.

Момчетата на дошлия в началото на сезона треньор Юлиян Нагелсман му донесоха първи голям трофей, след като наскоро отпаднаха разочароващо от Виляреал в четвъртфиналите на Шампионска лига.

Сега обаче в Мюнхен имат повод за радост, защото с голове на Серж Гнабри (15), Роберт Левандовски (34) и на резервата Джамал Мусиала (83) направиха разликата на върха 12 точки, при оставащи 4 мача до края и по-добри показатели срещу Борусия.

Точен за вестфалци пък бе Емре Джан, който се разписа от дузпа малко след почивката.

Иначе днес Дортмунд започна добре срещата и в ранните минути имаше 2 добри ситуации да поведат в резултата, но Мануел Нойер и Дайо Упамекано се намесиха решително.

Така се стигна до 15-та минута, в която Байерн поведе. След четвърт час игра Серж Гнабри с удар в горния ъгъл даде аванс за гранда от Мюнхен.

След още 15 минути Гнабри отново се разписа във вратата на гостите, но попадението беше отменено заради засада след консултация с видео асистент рефера.

В 34-ата минута Томас Мюлер подаде за Роберт Левановски, който отново реализира попадение срещу бившия си отбор.

В 50-ата минута Йозуа Кимих извърши нарушение в наказателното поле и Емре Джан върна "жълто-черните" в двубоя с точно изпълнение на дузпа.

След точно един час игра гостите имаха претенции за отсъждане на нов 11-метров наказателен удар, а Джамал Мусиала с удар от наказателното поле и асистенция на Марсел Забицер оформи крайното 3:1 в полза на баварците в 84-ата минута.

Вратарят на домакините Мануел Нойер също има основен принос за успеха след стабилни намеси след удари на Ерлинг Холанд и Марко Ройс.

Така за първи път в историята на Бундеслигата титлата бе спечелена в мач между двата големи съперника, а радостта е за хегемона Байерн.

Постижението на Байерн е историческо за германския футбол, но и за големите първенства в Европа. В Топ 5 шампионатите (Англия, Италия, Германия, Франция и Испания) именно баварците са единственият отбор, който става шампион десет пъти поред.

Байерн (Мюнхен) - Борусия (Дортмунд) 3:1
1:0 Серж Гнабри (15)
2:0 Роберт Левандовски (34)
2:1 Емре Джан (52, дузпа)
3:1 Джамал Мусиала (83)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Байерн Мюнхен: Нойер, Павар, Упамекано, Ернандес, Дейвис, Кимих (90 - Зюле), Горетцка, Мюлер (82 - Забицер), Коман (82 - Сане), Гнабри (63 - Мусиала), Левандовски (90 - Чупо-Мотинг);

Борусия Дортмунд: Хитц, Джан, Аканжи, Загаду, Герейро, Белингам, Рейниер (67 - Биное-Битънс), Волф (88 - Паслак), Ройс, Брант, Холанд (88 - Мукоко).