3. Диего Коща дебютира на "Стамфорд Бридж" с два гола (ВИДЕО)

Диего Коща дебютира на "Стамфорд Бридж" с два гола (ВИДЕО)

Челси надигра напълно Реал Сосиедад в последната си контрола преди началото на сезона във Висшата лига

Диего Коща показа хищническия си инстинкт пред гола и отбеляза и двата гола за Челси при успеха с 2:0 над Реал Сосиедад в контрола на „Стамфорд Бридж”. Попаденията на Коща паднаха още до 7-ата минута. Проверката бе последна за „сините” преди началото на сезона в Англия, а отборът на Моуриньо завърши лятната си подготовка с 6 победи, едно реми и една загуба.

Специалния имаше на разположение целия си състав с изключение на леко контузения Дидие Дрогба, а Реал Сосиедад бе първият отбор от 8 години насам, който гостуваше на Челси за предсезонна контрола на „Стамфорд Бридж”. Новите попълнения Сеск Фабрегас и Диего Коща бяха титуляри, както и завърналият се от Атлетико Мадрид Тибо Куртоа.

Още с първата атака Рамирес пусна хитро в коридор по земя и Диего Коща мушна по с нисък удар по диагонала за 1:0.

Рамирес бе близо да прехвърли вратаря почти веднага, а в 7-ата минута Шюрле нацели далечната греда с хубав фалцов удар, топката падна върху тялото на вратаря и се върна в краката на Диего Коща, който на празна врата направи 2:0.

Баските успяха да се съвземат и Гранеро прати под гредата преди Куртоа да протегне ръка и да избие в корнер.

На почивката Моуриньо пусна поуморените след Мондиала Оскар, Вилиян и Аспиликуета, както и Филипе Луис.

Азар пусна за Диего Коща след скоростна контра, но бившият нападател на Атлетико Мадрид изпусна да оформи хеттрик.

С напредването на мача Челси все повече намаляваше темпото и в края се играеше почти на ходом, а публиката живна при смяната на Джон Тери, който получи мощни овации.

В самия край Оскар опита да опъне мрежата за трети път, но Субикирай спаси волето му и Челси спечели само с 2:0.

Лондочани започват сезона във Висшата лига следващия понеделник с гостуване на новака Бърнли.

Лапорта: Иниеста е бъдещето на Барселона

Президентът на клуба очаква бившия халф в клуба

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари