3. Динамо усмири Борусия /М/ с рутина и спокойствие /+ВИДЕО/

Динамо усмири Борусия /М/ с рутина и спокойствие /+ВИДЕО/

Киевчани победиха като гост с 3:1 и са на една ръка разстояние от групите на ШЛ

Украинският вицешампион Динамо /Киев/ се доближи на една ръка разстояние от груповата фаза на тазгодишното издание на Шампионската лига. Динамо победи като гост немския Борусия /Мьонхенгладбах/ с 3:1 и е много близо до крайния успех.

Мачът почна зле за Динамо и Борусия поведе. Голът събуди украинците, които вкараха два гола още до почивката с много опит и търпение. През втората част Динамо стигна до още едно попадение и затвърди успеха.

Динамо даде изцяло инициативата на домакините през първата част. Това бе първи мач за Борусия в Шампионската лига от 1978 година насам и атмосферата на „Борусия парк” беше впечатляваща.

Гранит Шака и Хуан Аранго стреляха силно в първите минути, а домакинският натиск бе осезаем. Максим Ковал спаси удар на Шака на вратата на гостите в 7-ата минута.

13-ата минута се оказа фатална за Динамо. Хуан Аранго даде диагонален пас, Александър Ринг овладя, завъртя се и намери близкия нисък ъгъл до гредата за 1:0.

Динамо постепенно изравни играта и стигна до пълен обрат преди почивката.

В 27-ата минута капитанът на украинския тим Тараш Михалик изстреля снаряд от 25 метра към националния страж на Германия Марк Андре тер-Щеген, получи се лек рикошет и кълбото влетя централно в мрежата на безпомощния вратар за 1:1.

9 минути по-късно елементарна грешка в центъра от страна на домакините сложи начало на смъртоносна контра на Динамо. Ярмоленко получи отдясно на скорост, финтира бранител и с удар по земя в близкия ъгъл направи 1:2.

През втората част гостите използваха целия си опит, за да приспят темпото в мача и да спрат устрема на Борусия.

При едно статично положение новото попълнение на М’Гладбах Люк де Йонг засече неразчетено и прати в собствената си врата за 1:3 в 81-ата минута.

Така за Динамо остава единствено да запази своя комфортен аванс от два гол на реванша в Киев и ще бъде част от групите на Шампионската лига.

Интер по петите на германски национал

Йонатан Та може да премине в Интер

Халф иска да напусне Ювентус

Артур Мело не попада в плановете на Ювентус

Майкъл О'Нийл гледа отвъд резултатите, но се надява на победа срещу България

Хората гледат само резултатите, но селекционерът на Северна Ирландия вижда доста други позитиви