3. Дортмунд дръпна от дъното след голов трилър срещу Майнц (СНИМКИ)

Дортмунд дръпна от дъното след голов трилър срещу Майнц (СНИМКИ)

„Жълто-черните” нанизаха четири гола, след като изоставаха на почивката

Борусия (Дортмунд) записа втора поредна победа, след като надви Майнц с 4:2 у дома в първи мач от 21-вия кръг на Бундеслигата. Тимът на Юрген Клоп стигна до обрат, след като изоставаше с 0:1 на почивката.

Елкин Сото даде аванс на Майнц още преди да е изтекла една минута от двубоя. Невен Суботич изравни в 50-ата, а Марко Ройс обърна в 55-ата. В 57-ата Юнус отново възстанови равенството, но с голове на Пиер-Емерик Обамеянг в 71-вата и Нури Шахин в 78-ата Борусия стигна до успеха.

Гостите поведоха още в 52-рата секунда след грешка на Вайденфелер. Стражът на „жълто-черните” излезе, за да боксира една топка, не успя да я прати далеч от полето си и Сото с прецизен прехвърлящ удар прати топката в мрежата.

Борусия можеше да изравни още в третата, но Ройс нацели гредата, а добавката на Кагава бе спасена от Капино. Стражът на Майнц трябваше да се проявява още веднъж малко по-късно, след като отрази удар на Обамеянг.

През втората част Борусия изглеждаше много по-добре и само пет минути след подновяването на играта изравни, след като Суботич засече с глава центриране от корнер.

Още пет по-късно Ройс вече изведе „жълто-черните” напред. Халфът на домакините бе изведен от Кампл сам срещу вратаря, преодоля Капино, след което завърши на опразнената врата.

В 57-ата обаче Юнус Мали отново възстанови равенството. Сото изведе германеца на добра позиция, Вайденфелер отново не излезе уверено и Мали хладнокръвно завърши.

В 71-вата Обамеянг отново даде аванс на Борусия, а крайното 4:2 оформи Нури Шахин седем по-късно. Турчинът се възползва от прекрасно изпълнен пряк свободен удар от Обамеянг и отблизо не остави шансове на Капино.

След победата Борусия излезе от опасната зона, като вече е 14-и с 22 точки, колкото има и 13-ия Майнц.

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1