3. Дортмунд изтръгна точка от Хофе в продължението (видео)

Дортмунд изтръгна точка от Хофе в продължението (видео)

Отборът на Борусия Дортмунд стигна до драматично равенство с Хофенхайм 1:1, след като изравни в даденото от рефера продължение

Отборът на Борусия Дортмунд стигна до драматично равенство с Хофенхайм 1:1, след като изравни в даденото от рефера продължение. Срещата се игра на стадион „Сигнал Идуна Парк” и бе от програмата на 9-ия кръг на първа Бундеслига. Гостите пък завършиха мача с човек по-малко, след като Салихович получи втори жълт картон в добавеното време.

Иначе срещата започна страхотно за Хофенхайм и в 9-ата минута удар на Вайс бе спасен от стража на домакините, но при добавката Демба Ба бе точен за 1:0. Само 6 минути по-късно Борусия получи правото да изпълни дузпа, която обаче бе пропусната от Сахин.

Втората част започна с по-добра игра на гостите и в 63-ата минута те бяха близо до нов гол, но ударът на Вукчевич срещна напречната греда. В самия край на двубоя натискът на домакините стана много силен и в 90-ата минута Салихович получи втори жълт картон и остави Хофенхайм с човек по-малко. Само минута по-късно численото предимство на Дортмунд даде резултат и Антонио Да Силва възстанови равенството, оформяйки и крайното 1:1.

След това равенство Борусия продължава да е лидер в Бундеслигата с актив от 22 точки. Гостите от Хофенхайм пък са 5-и с 15 спечелени точки.