3. ДРАМА НА "САН СИРО": Милан се спаси от първа загуба в Серия А в последните минути (ВИДЕО+СНИМКИ)

Златан Ибрахимович изпусна втора поредна дузпа, но се реваншира с гол

Лидерът в Серия А Милан стигна до равенство 2:2 срещу Верона при домакинството си от седмия кръг на Серия А.

"Росонерите" изоставаха с два гола през първото полувреме, но успяха да стигнат до частичен обрат.

Oще в 6-та минута Хелас поведе след като при корнер нацелиха напречната греда, топката остана на гол линията и там Антонин Барак я прати в мрежата.

В 19-та резултатът се покачи на 2:0. След статично положение топката бе избита извън наказателното поле, където футболист в жълто отправи удар, топката обаче срещна крака на Калабрия и защитникът на Милан прати кълбото в собствената си врата.

Милан се втурна да връща головете и в 27-та успяха да вкарат, след като Салемакерс намери Кеси на скорост в наказателното поле, халфът продължи топката, която се отби от Маняни и влетя в мрежата на Силвестри.

След почивката "росонерите" натиснаха съперника още повече и в 66-та минута стигнаха до дузпа след фаул срещу Кеси. Зад топката застана Ибрахимович, който обаче прати топката високо над вратата.

В първата минута на продължението Ибрахимович свали в наказателното поле за Калабрия, който отбеляза, но ВАР показа, че шведът е играл с ръка при ситуацията. Само две минути по-късно обаче Ибра вкара. Брахим Диаз центрира от аут линията и нападателят прати кълбото с глава неспасяемо в левия ъгъл.

Така Милан събра 17 точки на върха в Калчото и вече има аванс от само две пред втория Сасуоло. Трети е Наполи, срещу кого "росонерите" играят след паузата за националните отбори.

Груев с пълни 90 минути при успех с 2:0 над Кардиф