Драма: Резерва прати Испания на финал с късен гол (ВИДЕО)

Хоселу наказа Италия 4 минути след като смени Мората

Хърватия - Испания ще е финалът на турнира Лига на нациите в неделя.

Това стана факт, след като „Ла Фурия“ победи Италия с късен гол за 2:1 на резервата Хоселу.

33-годишният нападател замени Алваро Мората в 84-ата минута, а само 4 по-късно донесе успеха на своите.

Полуфиналът в Енсхеде започна отлично за иберийците и кошмарно за италианския Леонардо Бонучи.

Защитникът допусна една от малкото си грешки, позволявайки на Йереми Пино да му отнеме топката при изнасянето. 20-годишният талант на Виляреал хладнокръвно реализира първото си попадение за Испания в официален мач и откри резултата още в 4-ата минута.

Не след дълго обаче Робин льо Норман реши да върне жеста и на свой ред сгреши детински, играейки с ръка в наказателното си поле. Чиро Имобиле застана зад топката и в 11-ата минута я прати в мрежата за 1:1.

В средата на първата част гол на Давиде Фратези от "Скуадра адзура" бе отменен заради засада.

Така почивката дойде при резултат 1:1, който се запази до 88-ата минута. Тогава появилият се малко преди това Хоселу зарадва Испания и класира тима на втори финал в най-новия национален турнир на УЕФА.

Любопитното е, че иберийците спечелиха отново с 2:1 срещу европейския шампион във втория полуфинален мач, точно както го направиха и преди 2 години в предходното издание на надпреварата.

В това те ще се изправят в неделя на финала срещу състава на Хърватия, отстранил с 4:2 след продължения домакина Нидерландия ден по-рано.

ИСПАНИЯ – ИТАЛИЯ 2:1
1:0 Йереми Пино (4)
1:1 Чиро Имобиле (11, дузпа)
2:1 Хоселу (88)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ИСПАНИЯ: 23. Унай Симон, 22. Хесус Навас, 3. Робин Льо Норман, 14. Аймерик Лапорт, 18. Жорди Алба (к), 16. Родри, 6. Микел Мерино, 19. Родриго, 9. Гави, 15. Йереми Пино, 9. Алваро Мората;

Треньор: Луис де ла Фуенте;

ИТАЛИЯ: 1. Джанлуиджи Донарума, 2. Джовани Ди Лоренцо, 13. Рафаел Толой, 19. Леонардо Бонучи, 15. Франческо Ачерби, 7. Давиде Фратези, 8. Жоржиньо, 18. Николо Барела, 11. Николо Дзаниоло, 17. Чиро Имобиле, 4. Леонардо Спинацола;

Треньор: Роберто Манчини.