3. Дрогба поведе Челси към "Уембли"

Дрогба поведе Челси към "Уембли"

4:1 за "сините" срещу Кардиф във "ФА Къп"

Лондонският Челси преодоля без особени трудности 5-ия кръг на турнира за Купата на Англия.

„Сините” загубиха през седмицата от Евертън във Висшата лига, но днес момчетата на Карло Анчелоти нямаха проблеми срещу Кардиф Сити. Над 40 000 на „Стамфорд Бридж” видяха категоричен успех с 4:1, който праща лондончани на ¼-финалите в надпреварата.

Въпреки отсъствието на капитана си Джон Тери, който е в Дубай при съпругата си Тони, Дидие Дрогба и компания показаха най-доброто от себе си. Именно нападателят от Кот д’Ивоар бе лидерът на Челси в този мач.

Още във 2-ата минута той се възползва от пас на Джон Оби Микел и прати топката зад Дейвид Маршал за 1:0. Последва успокояване в играта на тима, от което се възползваха гостите от Уелс. След центриране отляво в 34-ата минута, Майкъл Чопра остана непокрит в наказателното поле и с глава изравни за 1:1.

До края на първата част резултатът остана непроменен. Само 6 минути след почивката, Дрогба изведе по прекрасен начин Михаел Балак и капитанът на германския национален отбор хладнокръвно даде преднина на своя отбор.

В 69-ата сред голмайсторите се записа и младокът Даниел Стъридж. Той намери Дрогба в пеналта на Кардиф, топката обаче му бе избита от Антъни Джерард, но попадна в краката на Стъридж и бившият нападател на Манчестър Сити отбеляза за 3:1.

Тимът от Чампиъншип опита да промени развоя на срещата, но Петър Чех бе на мястото си. 4 минути преди края на редовните 90, Пауло Ферейра центрира отдясно и резервата Саломон Калу с хубав удар с глава оформи крайното 4:1.

Носителят на трофея от миналата година Челси вече чака своя съперник сред най-добрите 8, а Кардиф напуска надпреварата за „ФА Къп”.

Финалът тази година отново ще се играе на митичния"Уембли".

Челси – Кардиф 4:1

(1:0) Дрогба 2’
(1:1) Чопра 34’
(2:1) Балак 51’
(3:1) Стъридж 69’
(4:1) Калу 86’

ЧЕЛСИ: Иларио; Ферейра, Алекс, Карвальо, Жирков; Балак, Оби Микел, Лампард, Дж. Коул (46’ Калу); Дрогба (81’ Борини), Стъридж (78’ Малуда);

КАРДИФ: Маршал; МакНаутън, Джерард, Джийпс, Кенеди; Бърк (78’ МакКормък), Рее (74’ Блейк), Уайлдиг (90’ Тайво), Уитингам; Чопра, Ботройд;

Жълти картони: Алекс, Карвальо (Ч), Джерард, Чопра (К)

Манчестър Юнайтед плаща огромна неустойка на Тен Хаг при уволнение

Манчестър Юнайтед ще трябва да плати компенсация от около 17.5 милиона паунда на мениджъра Ерик тен Хаг

Байерн сменя Нойер с Алисон?

Бразилският страж на Ливърпул може да поеме към Мюнхен през лятото

Алонсо засипа с похвали Милан преди мача в Шампионската лига

Старши треньорът на Байер Леверкузен сподели очакванията си за предстощия двубой в Шампионската лига

Килиан Мбапе се връща за Реал Мадрид срещу Лил

Френският нападател се е излекувал от контузията си

Байерн Мюнхен си хареса Ди Марко от Интер

Байерн ще иска да замени Алфонсо Дейвис с Федерико Ди Марко през лятото

Ханзи Флик потвърди трансфера на Шчесни в Барселона

Наставникът на Барселона говори преди утрешния мач на каталунците срещу Йънг Бойс в Шампионската лига