3. „Дроздовете” взеха скалпа на Челси и влязоха в топ 4 (видео)

„Дроздовете” взеха скалпа на Челси и влязоха в топ 4 (видео)

Евертън загуби от Рединг, „светците” почти уволниха Марк Хюз

Уест Бромич Албиън  продължи със страхотното си представяне в английската Висша лига с победа над претендента за титлата Челси в мач от 12-ия кръг на първенството.

Хората на Стив Кларк влязоха в серия от три поредни победи за първи път от периода февруари – март 2012 година, когато отново постигнаха третия си успех над сините от Лондон.

Срещата ма „Дъ Хоутрънс”, където „дроздовете” само веднъж пропуснаха да наложат волята си от началото на сезона, започна отлично за тях и още в 10-ата минута Шейн Лонг се възползва от грешка на Давид Луис, за да открие резултата.

След попадението гостите се опитаха да отговорят и успяха да го сторят малко преди почивката, когато нисичкият Еден Азар (’39) се разписа с глава за 1:1.

След паузата мачът бе равностоен, но попадението на Питър Одемвинге още в 51-ата минута даде самочувствие на домакините и те успяха да запазят аванса си до последния съдийски сигнал на Михаел Оливър.

След победата У.Б.А. събра 24 точки и се доближи само на една до третия в подреждането Челси.

На пета позиция вече се намира съставът на Евертън, който донякъде изненадващо загуби с 1:2 гостуването си на новака Рединг и така вече изостава на три пункта от Уест Бромич Албиън .

Това бе първият успех за „кралските поданици”  за сезона във Висшата лига, а с основна заслуга за нея е Льо Фондре, вкарал и двата гола за домакините, един от които от дузпа.

Така КПР остана единственият тим във Висшата лига без успех досега, след като падна у дома с 1:3 от друг новак - Саутхемптън. На почивката гостите водеха с 2:0 след попадения на Ламбърт и Пънчиън.

Джуниър Хойлет намали в началото на второто полувреме, но Антон Фърдинанд си вкара автогол за крайното 1:3.

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши

Френският халф наруши мълчанието си около допинг скандала

Наполи мина и през Комо с 3:1, за да оглави Серия А (ВИДЕО)

Новакът успя да стигне до 1:1 на почивката, но капитулира след нея

Спалети обяви националите на Италия за Белгия и Израел

Името Малдини отново ще облече екипа на "Скуадра Адзура"

Артета хвали постоянството на Арсенал

Мениджърът на "топчиите" е доволен от добрата форма на отбора му от старта на сезона