Два автогола донесоха победа на Ливърпул (ВИДЕО)

Мърсисайдци вече са с четири поредни победи в първенството

Ливърпул записа четвърти пореден успех във Висшата лига, след като надделя трудно като домакин на Лестър Сити с резултат 2:1 в двубой от 18-ия кръг на първенството.

Домакините имаха първата по-опасна ситуация в четвъртата минута, когато Харви Елиът и Андрю Робъртсън комбинира отлично отляво, а англичанинът влезе в наказателното поле и стреля към вратата, но над напречната греда.

Още преди да е изтекла същата минута обаче Лестър удари първи след грешка в защитата на мърсисайдци. Патсон Дака намери с едно докосване Кийнън Дрюсбъри-Хол, който преодоля Джордан Хендерсън и се възползва от дупката в отбраната на домакините, влезе в наказателното поле и останал сам срещу Алисон го преодоля – 0:1.

Сякаш отникъде и с огромна доза шанс Ливърпул успя да изравни резултата в 38-ата минута. Тогава Александър-Арнолд получи вдясно на фланга и центрира към първа греда, където Дани Уорд извика на защитника Ваут Фаес да му остави топката, но бранителя явно не чу това и направи шпагат. Топката обаче придоби невероятна парабола и попадна в мрежата на слисания вратар на „лисиците“.

Домакините стигнаха до пълния обрат буквално секунди преди изтичането на 45-ата минута след нов автогол на Фаес. Дарвин Нунес беше изведе отлично зад защитата на Лестър, показа страхотна скорост и копна топката над вратаря, но тя се отби от левия страничен стълб и се удари във Фаес, който беше на грешното място в неподходящия момент и си заби втори автогол в рамките на седем минути – 2:1.

В началото на второто полувреме имаше положения и пред двете врати. Първо капитанът на домакините Хендерсън бе близо до гола, но изстрелът от воле премина на сантиметри от дясната греда на Уорд в 51-ата минута.

Последва огромен пропуск на Салах две минути по-късно. Египтянинът беше изведен великолепно от Нунес, но стреля покрай вратата.

Секунди по-късно Лестър можеше да изравни. Харви Барнс се озова зад защитата и опита да прати топката покрай Алисон. Вратарят успя да отклони, а Матип изчисти малко пред голлинията.

В 81-ата Варди получи отдясно и центрира ниско в наказателното поле за Барнс, който стреля, но топката се отби от напречната греда. В крайна сметка беше отсъдена засада на Варди в хода на атаката.

Минута след това Ливърпул можеше да си подпечата успеха, но вратаря Уорд не позволи това се случи. Фаес продължи да бъде център на вниманието, след като позволи на Нунес да му открадне топката отдясно, влезе в наказателното и намери Салах, който си нагласи кълбото и го изстреля с левия крак, но стражът на „лисиците“ изби в корнер.

Tака Ливърпул събра 28 точки на шестото място, докато "лисиците" остават 13-ти със 17 точки.