3. Два гола на Ел Шарави донесоха първи успех за Милан на "Сан Сиро" (+ВИДЕО)

Два гола на Ел Шарави донесоха първи успех за Милан на "Сан Сиро" (+ВИДЕО)

Милан победи Каляри с 2:0, Кавани наниза хеттрик за 3:0 над Лацио, Наполи настигна Ювентус

Стефан Ел Шарави бе героят за Милан, като вкара и двата гола за „росонерите” срещу Каляри при 2:0 на „Сан Сиро”. Успехът бе първи за Милан у дома този сезон и изобщо за един от двата милански гранда на свой терен. Победата бе втора за Милан в 5 кръга от началото на сезона в Серия А.

„Фараона” показа какво може още в 7-ата минута, когато се измъкна от трима, но топката му избяга в последния момент. Сардинците, които загубиха служебно с 0:3 от Рома, отвърнаха с много неточен удар на Пиниля от удобна позиция.

Милан зарадва „Сан Сиро” в 16-ата минута. Рикардо Монтоливо разсече с пас отбраната, Ел Шарави избегна засадата и спокойно прати зад Агаци за 1:0. Попадението бе първо за Милан  у дома през сезона.

Пацини беше активен в атака, но на два пъти мерникът му изневери. Ибаро можеше да изравни, но колумбиецът стреля неточно, въпреки че се пребори с много мощ за кълбото.

Домакините нацелиха и греда в края на частта. Рикошет след удар на Ел Шарави прати топката в напречната греда, а Пацини не успя при добавката и Агаци успя да избие.

В началото на втората част сардинците доминираха, но не създаваха чисти голови положения. Конти центрира от пряк свободен удар, но Ибаро не успя да стреля точно в 62-ата минута.

Даниеле Конти обаче остави гостите с човек по-малко. Той удари с лакът Пацини при атака на Милан и получи втори жълт картон, което го прати преждевременно в съблекалнята.

Стефан Ел Шарави осигури трите точки за Милан в 82-ата минута и намали напрежението върху треньора Масимилиано Алгери.

Масимо Аброзини подаде за 19-годишния стрелец в наказателното поле, а Ел Шарави уверено простреля Агаци за 2:0.

В продължението Робиньо намери Кевин Констант, но младокът прати ужасяващо над гредата от чиста позиция.

Милан спечели първа победа у дома и се надява да сложи начало на нова успешна серия, която да върне тима в челото. Каляри остава в зоната на изпадащите с едва две точки.

Единсон Кавани вкара хеттрик и изпусна дузпа за убедителното 3:0 за Наполи срещу Лацио в една от сочените за дерби срещи на петия кръг на Серия А.

Миро Клозе се показа като истински спортсмен в 4-ата минута. Тогава той отклони центрира от корнер във вратата. Съдиите зачетоха гол, но след бурни протести на играчите на Наполи Клозе призна, че е добутал в мрежата с ръка и попадението бе отменено.

Единсон Кавани започна своята лекция в 19-ата минута. Уругваецът опита удар отдалеч, топката рикошира в Сиани и обърка Маркети, който не можа да спаси в долния далечен ъгъл – 1:0.

В 31-ата минута Паоло Канаваро изрита силно напред, Конко сбърка, Кавани се измъкна от линията на засадата и с мощен изстрел покачи на 2:0.

Кавани бе оставен спокойно да пробие до наказателното поле в 64-ата минута, заобиколи Маркети и резултатът стана 3:0. Резервата

Лоренцо Инсине спечели дузпа след това, но Кавани от бялата точка прати много над вратата.

С тази победа Наполи се изравни с Ювентус на върха, като двата тима имат по 13 точки с равна голова разлика 11:2.

Дженоа се добра до 1:1 с Парма на свой терен.

Две дузпи бяха нужни на "грифоните" за точката. Алесандро Лукарели изведе "дуковете" напред в 26-ата минута и Парма водеше на почивката.

Марко Бориело изпорти първата дузпа в 68-ата минута, но при втората в 88-ата не сгреши и донесе точка на Дженоа - 1:1.
На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит