3. Двама от халфовете на Интер с контузии в националните отбори

Двама от халфовете на Интер с контузии в националните отбори

Чалханоглу и Желински получиха проблеми с Турция и Полша

В лагера на Интер имат сериозни опасения за здравето на двама от полузащитниците си. По време на международната пауза Пьотр Желински и Хакан Чалханоглу отпаднаха по различен начин от сметките на Полша и Турция съответно.

Чалханоглу бе резерва за родната си Турция при равенството с Уелс и влезе в 64-ата минута. Селекционерът на „лунните звезди“ Винченцо Монтела обясни, че асът в полузащитата не е в идеално кондиционно състояние: „Знаехме, че той не може да играе 90 минути, така че не искахме да рискуваме. Ще продължим да оценяваме състоянието му ден след ден“.

Халфът имаше и малък мускулен проблем по време на победата на Интер с 4:0 срещу Аталанта в последния кръг от италианската Серия А.Желински пък изигра 82 минути за своята родина Полша на „Хемпдън Парк“. Поляците спечелиха с 3:2 като гост над Шотландия, а след мача Желински обясни, че има проблем с петата.

„Веднага щом разбрах, че нещо се случва, казах на треньора да подготви смяна“, каза Желински за травмата си. Въпреки че пристигна през лятото като свободен агент от Наполи, Желински все още не е направил официалния си дебют с екипа на Интер.

Удинезе обърна Парма от 0:2 като гост