3. Джерард спаси Англия от резил (видео)

Джерард спаси Англия от резил (видео)

"Трите лъва" обръщат Унгария на "Уембли"

Стивън Джерард отбеляза два разкошни гола, за да спаси Англия от резил срещу Унгария в контрола на „Уембли”. Отборът на Капело успя да стигне до пълен обрат до 2:1, след като изоставаше в резултата.

В състава на „Трите лъва” не настъпи революция. Тери, Джонсън, Коул, Лампард, Бари, Джерард и Рууни, които участваха при загубата от Германия на осминафиналите на Световното първенство, започнаха. Единствено Дейвид Джеймс, Матю Ъпсън, Джеймс Милнър и Джърмейн Дефоу бяха задраскани от Капело. В предни позиции действаше Рууни, а зад него беше Джерард. По крилата оперираха Тио Уолкът и Адъм Джонсън.

Последният пропусна най-чистото положение за домакините през първото полувреме. След многоходова акция, в която участваха Джерард, Глен Джонсън и Уолкът, последният бе изведен на изгодна позиция, но стреля над вратата.

След нулево първо полувреме гостите първи успяха да отбележат. В 62-ата минута връщане на Владимир Коман, който беше изведен на малкия пенал, беше отклонено от Фил Ягиелка в собствената му врата, въпреки че повторенията показаха, че топката може и да не беше преминала гол линията.

Но само седем минути по-късно капитанът Джерард изстреля истинска гръмотевица, за да изравни резултата. А в 73-ата минута отново футболистът на Ливърпул след брилянтна солова акция донесе крайния успех и спести многобройните критики за Фабио Капело, който вече няма да разчита на Дейвид Бекъм.

АНГЛИЯ: Joe Hart; Phil Jagielka, John Terry, Glen Johnson, Ashley Cole; Frank Lampard, Gareth Barry, Theo Walcott, Steven Gerrard, Adam Johnson; Wayne Rooney;
Резерви: Scott Loach, Michael Dawson, Gary Cahill, Kieran Gibbs, James Milner, Ashley Young, Jack Wilshere, Carlton Cole, Bobby Zamora, Frank Fielding

УНГАРИЯ: Kiraly, Liptak, Vanczak, Juhasz, Szelesi, Vadocz, Dzsudzsak, Rudolf, Elek, Gera, Huszti;

Резерви: Fulop, Laczko, Toth, Hajnal, Komlosi, Czvitkovics, Priskin, Vermes, Koman