3. Евертън не спря Манчестър Сити по пътя към титлата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Евертън не спря Манчестър Сити по пътя към титлата (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Гражданите" победиха с 3:2 на "Гудисън парк" и две победи ги делят от титлата, "карамелите" не направиха услуга на съгражданите от Ливърпул

Манчестър Сити спечели с 3:2 гостуването на Евертън в 37-ия кръг на Висшата лига и вече само две победи делят „гражданите” от титлата. Мачът на „Гудисън парк” бе следен със затаен дъх от феновете на Ливърпул, които чакаха градския съперник Евертън да им направи услуга, но това не се случи.

Рос Баркли изведе напред Евертън в начало, но Сити обърна с гол на Агуеро и два на Джеко, а Лукаку само намали в средата на втората част. Манчестър Сити се изравни по точки с Ливърпул (80), но „гражданите” имат 9 гола по-добра голова разлика, а именно тя е първият показател при равни точки в края на сезона. Сити спечели по голова разлика титлата и през 2012 година, когато потърпевш беше Манчестър Юнайтед.

Евертън пък загуби и на теория шансовете си да играе в Шампионска лига през следващия сезон. Арсенал е 4-ти със 73 точки, а Евертън остава пети с 69, но има само мач до края и вече няма как да навакса. Така Лига Европа очаква "карамелите" през следващия сезон.

Отборът на Мануел Пелегрини влезе по-добре в мача, а „Гудисън парк” беше необичайно притихнал, сякаш за да покаже, че и феновете на домакините не са много сигурни дали искат техният любим отбор да направи услуга на Ливърпул или не.

Хави Гарсия с глава стреля в ръцете на Хауърд, а Сабалета беше изведен сам вдясно, но ударът беше безкрайно неточен. От другата страна „карамелите” имаха нужда само от една възможност, за да поведат. Нейсмит подаде на Рос Баркли, който видя, че Джо Харт е доста пред голлинията си и с фамозен удар го прехвърли и прати под гредата за 1:0 в 11-ата минута.

Яя Туре стреля над вратата, но отговорът на Сити не закъсня. Още 11 минути изминаха и Яя Туре плъзна вдясно за Серхио Агуеро, който матира Хауърд в близкия ъгъл – 1:1. При головия си удар Кун обаче се контузи и в 28-ата минута отстъпи място на Фернандиньо.

Трибуните отново притихнаха в нещо средно между колебание и леки притеснения, очаквайки следващия развой на драмата. Две минути преди почивката Милнър копна леко топката отдясно и Един Джеко се извиси, за да забие с глава в долния десен ъгъл за 2:1, което вирутално изведе Сити начело.

В добавеното време Лукаку стреля много неточно от добра позиция, а след рестарта Нейсмит направи страхотен рейд и шутира, но Харт изби.
Домакините допуснаха много евтин гол в 48-ата минута, който сякаш наклони везните в полза на гостите. Насри проби отляво и пусна за Джеко, който подложи крак и на празна врата покачи на 3:1.

Сити се дръпна много назад след това попадение и наказанието дойде в 65-ата минута. Бейнс центрира отляво, имаше играч в засада, но Лукаку не беше и с глава намали на 2:3 с помощта на гредата.

Пелегрини затвори още повече своя отбор и смени Туре, за да включи Коларов.

Сабалета изпусна за Сити, а Джеко остана да лежи на терена, което ядоса съдията Лий Пробърт и той няколко минути не даваше на лекарите да помагат на босненеца, защото счете, че той симулира. В крайна сметка Джеко се изправи, получи жълт картон и след голямото лежане почти веднага се върна на терена, което само доказа, че съдията е бил прав.

В края Сити се окопа в защита, а Деулофеу имаше един последен голям шанс да изравни, но след солов рейд избра да стреля сам от малък ъгъл и не успя.

Манчестър Сити и Ливърпул имат по 80 точки на върха и имат да играят по два мача до края. Челси е трети със 78 точки и може да стане шампион само ако и двата лидера загубят по една среща до края.

„Гражданите” имат 9 гола по-добра голова разлика от Ливърпул и домакински успехи срещу Астън Вила и Уест Хем почти сигурно ще им донесат титлата.