3. Евертън прати шампиона Челси в нокдаун с хеттрик на резерва (ВИДЕО+СНИМКИ)

Евертън прати шампиона Челси в нокдаун с хеттрик на резерва (ВИДЕО+СНИМКИ)

Стивън Нейсмит влезе още в 9-ата минута и три пъти прониза Бегович, Матич вкара само почетен гол

Стивън Нейсмит се появи като резерва в 9-ата минута и наниза невероятен хеттрик в мрежата на шампиона Челси, който бе разпилян с 1:3 от Евертън на „Гудисън парк” в 5-ия кръг на Висшата лига. Нейсмит замени контузения Бешич в началото и заби два гола през първата част, Матич върна едно попадение преди почивката, но Нейсмит реши всичко с трети гол в края. След три загуби, едно реми и едва една победа това е най-лошият старт за Челси в шампионатна кампания от 1988 година насам.

Челси остана с 4 точки на 15-а позиция и е с цели 8 зад лидера Манчестър Сити, който има и мач по-малко. Евертън се качи на трета позиция с 8 точки.

Мухамед Бешич се контузи при единоборство с Курт Зума и бе заменен от Стивън Нейсмит в 9-ата минута, което се оказа златна мина за „карамелите”.

В 17-ата Брендън Галуъей получи много пространство по левия фланг и центрира прецизно, а Нейсмит изпревари Зума и с глава отблизо заби за 1:0.

Бегович, който зае мястото на тежко контузения Куртоа. направи чудесно спасяване и изби удар с глава на Коне след центриране на Коулман. Още в следващата минута босненският страж парира и далечен изстрел на Макарти, който летеше към мрежата.

Челси беше напълно надиграван и Нейсмит удвои. Рос Баркли му подаде пред наказателното поле и шотландската резерва опъна за втори път мрежата с нисък диагонален удар в десния ъгъл.

Вторият гол сякаш събуди Челси и отборът на крайно намръщения на пейката Жозе Моуриьно натисна. Оби Микел подаде на Матич и докато се чуди какво да прави сърбинът изстреля бомба от 30-ина метра към горния ляв ъгъл за 2:1.

Шут на Азар рикошира в защитник и мина близо до целта, а после белгиецът качи на главата на Джон Тери, който насочи малко над вратата.

Темпото леко спадна след почивката, а Тери сякаш върна с крак топката към Бегович, който лови, но претенциите на Евертън за двоен удар останаха глас в пустиня.

Моуриньо пусна дебютанта Кенеди още в 55-ата минута на мястото на Оби Микел, а после включи и Фалкао и Вилиян, но Челси все така не успяваше да измисли нещо опасно в предни позиции.

Вместо това 8 минути преди края Баркли пусна в коридор за Нейсмит, който мушна по диагонала под Бегович за 3:1, с което оформи хеттрик и окончателно повали шампиона.

В сряда Челси приема Макаби (ТА) в групите на Шампионска лига.

Испанската легенда окачва бутонки на 40 години

Шефовете на Манчестър Юнайтед се събират на "Олд Трафорд"