3. Евертън спря устремилия се към титлата Челси

Евертън спря устремилия се към титлата Челси

Луис Саха отбеляза два гола и изпусна дузпа за крайното 2:1

Отборът на Евертън сътвори сензацията в 26-ия кръг на Премиършип. „Карамелите” се наложиха с 2:1 над лидера в класирането Челси. С два гола за победителите се отчете французинът Луис Саха, докато точен за „сините” бе Флоран Малуда. Срещата на стадион „Гудисън парк” бе много динамична, като домакините дори изпуснаха дузпа през първата част.

Още в 6-ата минута играчите на Челси можеха да открият резултата, след като Лампард стреля от границата на полето, но ударът му мина на сантиметри покрай левия страничен стълб.

Все пак 11 минути по-късно „сините” поведоха след попадение на Флоран Малуда. Дрогба продължи топката с глава към френския си съотборник, който надбяга прекия си пазач и с диагонален изстрел не остави никакви шансове на Хауърд.

Първото по-опасно положение за домакините дойде в 29-ата минута, когато удар на Байнс бе спасен от Чех. Три минути по-късно след центриране от корнер Луис Саха стреля с глава и прати топката в мрежата на лондонския клуб – 1:1.

В 36-ата минута Анелка стреля от границата на наказателното поле, но ударът му не намери целта. Четири минути по-късно Малуда стреля от пряк свободен удар от 20-ина метра, но топката мина на сантиметри над напречната греда на вратата пазена от Тим Хауърд. Минута преди края на полувремето Карвальо спъна Донован в полето на Челси и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Луис Саха, но изстрелът му бе спасен от Чех.

В 50-ата минута Джон Тери не успя да изчисти едно далечно подаване към Саха, бившият нападател на Манчестър Юнайтед овладя топката и стреля, но ударът му мина над вратата. Пет минути по-късно стрелецът от Кот д’Ивоар Дрогба стреля от близко разстояние, но ударът му не намери очертанията на вратата пазена от Хауърд.

Постепенно играта се поизравни, а опасните положения пред двете врати станаха истинска рядкост. Все пак в 75-ата минута домакините успяха да отбележат втори гол, който отново бе дело на Саха. Джон Тери отново увисна след едно далечно подаване, французинът овладя кълбото на гърди и с безпощаден изстрел с левия крак от границата на полето не остави никакви шансове на Чех.

Пет минути по-късно Лампард стреля силно от границата на полето, но Хауърд за пореден път се намеси добре и изби в корнер. До края на мача воденият от Карло Анчелоти тим се опита да изравни резултата, но защитата и вратарят на Евертън действаха много добре и не допуснаха изненада.

Въпреки поражението Челси запази лидерскатаси позиция с 58 точки, с една повече от втория Манчестър Юнайтед. Евертън пък вече е 9-и с 35 точки.

Евертън – Челси 2:1
0:1 Малуда (17’)
1:1 Саха (33’)
2:1 Саха (75’)

Евертън: Хауърд, Невил, Хейтинга, Дистен, Байнс, Донован, Артета (74’ Родуел), Осман, Биляндинов (86’ Гослинг), Кейхил, Саха (90’ Сендерос)

Челси: Чех, Иванович, Карвальо, Тери, Коул (56’ Балак), Лампард, Микел (76’ Стъридж), Жирков, Анелка (67’ Калу), Дрогба, Малуда

Жълти картони: Донован (Евертън); Микел, Малуда (Челси)

Стадион: „Гудисън парк”

Алонсо засипа с похвали Милан преди мача в Шампионската лига

Старши треньорът на Байер Леверкузен сподели очакванията си за предстощия двубой в Шампионската лига

Килиан Мбапе се връща за Реал Мадрид срещу Лил

Френският нападател се е излекувал от контузията си

Байерн Мюнхен си хареса Ди Марко от Интер

Байерн ще иска да замени Алфонсо Дейвис с Федерико Ди Марко през лятото

Ханзи Флик потвърди трансфера на Шчесни в Барселона

Наставникът на Барселона говори преди утрешния мач на каталунците срещу Йънг Бойс в Шампионската лига