3. Фабрегас и Коща поведоха Челси към обрат над Бърнли (ВИДЕО+СНИМКИ)

Фабрегас и Коща поведоха Челси към обрат над Бърнли (ВИДЕО+СНИМКИ)

Жозе Моуриньо и лондончани стартираха успешно във Висшата лига - 3:1

Челси стартира с победа във Висшата лига на Англия. Лондончани победиха като гости с 3:1 новака Бърнли, като успяха да постигнат обрат в резултата.

Техният наставник Жозе Моуриньо заложи на две от новите си попълнения в стартовия състав, а Диего Коща и Франсеск Фабрегас бяха в центъра на вниманието в понеделник вечер. Първият се отчете с гол, докато дошлият от Барселона бивш полузащитник на Арсенал бе замесен и в трите попадения на своя нов тим.

На вратата пък бе поставен завърналият се след наем в Атлетико (Мадрид) младок Тибо Куртоа, който се отчете със страхотно спасяване през втората част, а легендата на „сините” Дидие Дрогба започна срещата като резерва, но се появи в последните минути.

Иначе двубоят започна фантастично за домакините, които успяха да открият резултата още в 13-ата минута, след първия си корнер.

Отбраната на Челси не се подреди добре и макар да се справи с центирането, прати топката към непокрития на границата на пеналта Скот Арфийлд, а той с мощен шут не остави шанс на Куртоа за реакция – 1:0.

Бурната радост на домакините обаче бе краткотрайна, защото Челси отвърна на удара след само 4 минути. В 17-ата Фабрегас стартира с пета една атак и изведе Бранислав Иванович на фланга, чието прострелно центриране срещна гредата. След това обаче топката стигна до Диего Коща, който с плътен удар я прати между краката на бранител и в мрежата на Бърнли – 1:1.

Лондончани стигнаха до пълен обрат след още четири минути, когато Фабрегас блесна с изключителна асистенция. Той се възползва от добър пробив на Еден Азар и от движение изведе Андре Шурле сам срещу стража на домакините. Германецът не сгреши и с прецизно изпълнение даде аванс на гостите.

Те обаче не бяха казали последната си дума през първата част и в 33-ата минута на практика решиха спора. Тогава Бране Иванович се разписа от воле след изпълнен от Фабрегас корнер и така позволи на своите да се оттеглят на почивка с преднина от две попадения.

След паузата, в която всеки от четирите точни удара се бе превърнал в гол, Бърнли се опита да отговори. Силите на домакините обаче стигнаха само за един страхотен удар на голмайстора им Арфийлд в 49-ата минута, който обаче бе отразен с вещиба от Куртоа.

Това бе и едно от малкото интересни неща през втората част, когато Челси намали оборотите и спокойно дочака последния съдийски сигнал.

Шест минути преди края на редовното време в игра за „сините” се появи завърналият се нападател Дидие Дрогба, който бе освиркван от публиката на „Търф Моор” и ще се запомни само с един далечен удар.

За сметка на това обаче изключително силни дебюти направиха Сеск Фабрегас и Диего Коща, който имаше и претенции за дузпа през първото полувреме, но вместо наказателен удар, получи жълт картон за симулация.

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари