3. Фабрегас поведе Челси към нов успех в своя мач №300 във Висшата лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лондончани с 12-а поред домакинска победа, резултати и голмайстори от Висшата лига

Лидерите в класирането на Висшата лига от Челси увеличиха още преднината си на върха, след като спечелиха с 3:1 домакинството си срещу Суонзи от XXVI кръг.

С гол и асистенция за лондончани се отчете Франсеск Фабрегас, който ознаменува по най-добрия начин факта, че стана първият испанец, изиграл 300 мача в Премиършип.

29-годишният халф бе титуляр и отбеляза 46-ото си попадение в елита на Англия в 19-ата минута след пас на Педро.

В добавеното време на първата част обаче гостите успяха да стигнат до равенството, след като Фернандо Йоренте вкара с глава след изпълнен бързо свободен удар от Гилфи Сигурдсон.

Малко след почивката Фабрегас нацели горната греда, а в 72-ата минута отново той подаде към Педро, който стреля от границата на пеналта.

Лукаш Фабиански трябваше да спаси изстрела, но не прецени добре намесата си и така Челси поведе с 2:1.

Крайното 3:1 пък оформи голмайсторът на лондончани Диего Коща в 84-ата минута след асистенция на Еден Азар.

Така Челси записа 12-а поред домакинска победа и вече има 63 точки, с 11 повече от Манчестър Сити, който обаче е с мач по-малко.

Стартови състави:

Ето всички резултати и голмайстори от играните до момента срещи от XXVI кръг на Висшата лига:

Понеделник, 22:00 часа Лестър - Ливърпул

Репортажи от всички мачове може да видите в секция "Видео".

Тухел е фаворит за нов треньор на Манчестър Юнайтед

Бившият треньор на Байерн Мюнхен Томас Тухел е водещ кандидат за мястото на мениджъра на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг

Ас на Дортмунд аут за месец

Нападателят на Борусия Дортмунд Карим Адейеми ще бъде извън терените 3-4 седмици заради контузия

Тен Хаг: Можем да играем по-добре в защита

Манчестър Юнайтед може да играе много по-добре в защита и трябва да започне да го прави