3. Фантастичен Мартин класира Сити на осминафинал за ФА Къп

Фантастичен Мартин класира Сити на осминафинал за ФА Къп

Българинът с гол и две асистенции при 4:2 над Скънторп, Робиньо се сбогува с попадение.

Манчестър Сити се класира за осминафиналите на турнира за Купата на Англия. Това стана след победа с 4:2 като гост над играещия в Чемпиъншип Скънторп в мач от четвъртия кръг на състезанието. Над всички в двубоя бе българинът Мартин Петров, който се отчете с гол и две асистенции за поредния успех на "гражданите" под ръководството на Роберто Манчини. Асистенцията на Мартин бе особено виртуозна за четвъртото попадение, дело на Робиньо. Преди мача бразилецът обяви, че напуска Манчестър Сити.

Мартин Петров даде фантастично начало за Сити. Българският национал получи топката от Робиньо пред наказателното поле на противника, поведе си и с левачката я прати неспасяемо под гредата - 0:1. От първия съдийски сигнал бяха изминали точно 2:48 минути.

Мартин се завърна в титулярния състав на Роберто Манчини, след като пропусна полуфинала за "Карлинг Къп" срещу Манчестър Юнайтед (2:1) по-рано през седмицата заради лека контузия.

В 29-та минута домакините от Скънторп стигнаха до изравняване. Пол Хейс прати топката в мрежата на Манчестър Сити за 1:1. Повторенията категорично показаха, че той е бил в засада в момента на паса. Въпреки протестите на Сити, обаче голът за Скънторп бе зачетен.

Манчестър Сити все пак успя да стигне до преднина в резултата преди почивката. В 45-та минута Стивън Айрлънд изведе перфектно Онуоха зад защитата на Скънторп и той не сгреши - 1:2.

Мениджърът на Ман Сити Роберто Манчини бе принуден да направи смяна на почивката и в игра вместо Де Йонг влезе Грег Кънингам. Той си заработи жълт картон още в първите минути от престоя си на терена за нарушение срещу Сам Тоуел. Скънторп натисна в началото на второто полувреме и само отлично спасяване на вратаря Стюърт Тейлър в 53-та минута предотврати ново изравняване на резултата. Стражът на Сити успя да извади топката над гредата след шут на Сам Тоуел и коварен рикошет.

При следващата атака на Манчестър Сити Робиньо изведе отново по прекрасен начин Мартин Петров, но ударът на българина мина край гредата в аут.

"Гражданите" стигнаха до трети гол в 57-та минута. Тогава Силвиньо получи топката на около 30 метра от вратата на Скънторп от Мартин Петров и с изключително мощен и точен шут я прати в мрежата на домакините за 1:3.

Мартин Петров бе близо до втория си гол в мача шест минути по-късно. Тогава двама защитници на Скънторп се разминаха с топката и българинът нахлу отляво в наказателното поле. Топката, обаче мина на сантиметри от гредата след "фирмения шут" на Марто с левачката. Секунди по-късно вратарят на Скънторп спаси три последователни удара от наказателното поле на Ибрахима и Робиньо, предотвратявайки четвърти гол във вратата си.

Вместо това Скънторп неочаквано се върна в мача, правейки резултата 2:3. Това стана благодарение автогола на Бойата в 69-та минута. Тогава белгийският защитник на Сити отклони топката в собствената си мрежа в опита си да изчисти след шута на Клиф Бърн. Бойата докосна съвсем леко топката, но точно това заблуди вратаря Тейлър и затова попадението бе отбелязано като автогол.

В 81-та минута вратарят на Скънторп Мърфи спаси сигурен втори гол на Мартин Петров. Българинът преодоля защитник на домакините и стреля с левия крак, но Мърфи изби в корнер.

Три минути по-късно, обаче храбрият страж на Скънторп капитулира. Тогава Мартин Петров изведе по фантастичен начин напускащият Ман Сити Робиньо. Бразилецът хладнокръвно прати топката в мрежата за 2:4. След което отиде да се прегърне за последно с феновете и напусна терена, отстъпвайки мястото си на Крейг Белъми.

До края на мача остана време само за забавление на пътуващите фенове на Сити, които издигнаха на трибуните макети на трофея. Мартин Петров и компания продължават напред по пътя към Купата на Англия!

Скънторп – Манчестър Сити 2:4

(0:1) ПЕТРОВ 3’
(1:1) Хайс 29’
(1:2) Онуоха 45’
(1:3) Силвиньо 57’
(2:3) Бойата (автогол) 69’
(2:4) Робиньо 84’

Скънторп: Мърфи; Бърн, Мърфън, Джоунс (82’ Милн), Уилямс; Томпсън, Тоджуел, МакКан (88’ Райт), Уулфорд; Хейс (88’ Форт), Хупър

Манчестър Сити: Тейлър, Онуоха, Силвиньо, Компани, Бойата, Айрлънд (66’ Сабалета), ПЕТРОВ, Де Йонг (46’ Кънингам), Робиньо (85’ Белами), Бенджани, Ибрахим;