3. Фантастичен Меси измъкна Барса срещу Хетафе - 2:1

Фантастичен Меси измъкна Барса срещу Хетафе - 2:1

Каталунците завършиха мача с 9 човека след директни червени картони на Пике и Маркес

Шампионът Барселона направи нова важна крачка към защита на титлата си, надигравайки трудно с 2:1 тима на Хетафе. Срещата се игра на стадион „Камп Ноу” и бе от програмата на 21-ия кръг на испанската Примера Дивисион. Каталунците трябваше да доиграят мача с 9 човека, тъй като Пике и Маркес бяха изгонени, съответно в 24-ата и 92-ата минути. За „блаугранас” поредния си спектакъл изнесе Лионел Меси, който се представи изключително, вкарвайки единия гол и асистирайки за другия.

Двубоят започна със силен домакински натиск, като каталунците наложиха своето темпо на игра още от началните минути. Така се стигна до 7-та минута, когато Шави изпълни ъглов удар, кълбото бе избито от бранител на гостите, попадна в Туре, който върна на Меси на дъгата на наказателното поле, а аржентинецът откри резултата след феноменален удар с левия крак.

След този гол играчите на Хетафе можеха да изравнят в 8-та минута, но изстрелът на Парехос десния крак бе спасен от Валдес. В 19-ата минута каталунците организираха една от запазените си атаки, която тръгна от Меси през центъра, премина през Максуел, преди топката да се озове в Ибрахимович, който изведе Меси сам срещу вратаря на Хетафе, аржентинецът стреля с десния крак, но Кодина спаси с крак.

В 24-ата минута гостите организираха продължителна атака в половината на Барселона, която доведе до смут в редиците на „блаугранас”. След няколко неуспешни опита да изчистване на топката от страна на защитниците на домакините, Пике влезе много остро в краката на играч на Хетафе, за което получи директен червен картон от рефера Витиенес.

След като останаха с човек по-малко каталунците изглеждаха стъписани и това даде шанс на Мане, Риос и Мику да опитат удари, но те бяха спасени от Валдес. Така се стигна до 43-ата минута, когато Барселона получи страхотна възможност да поведе с 2:0. Меси получи една топка на центъра на терена, събра няколко играча на Хетафе около себе си, а след това изведе Ибрахимович зад отбраната на гостите, шведът напредна, премина вратаря, но след удара му Рафа изчисти пред голлинията си.

Второто полувреме започна със страхотен шанс за Хетафе. В 48-ата минута Каскеро получи една топка от Риос, но ударът му бе спасен по прекрасен начин от Валдес. След това положение обаче домакините овладяха инициативата и започнаха да плетат страхотни атаки към противниковата врата. В 59-ата минута, след страхотна многоходова атака, кълбото попадна в Кейта, който се справи страхотно с бранител на гостите, и точно когато изглеждаше, че ще вкара, той не успя да намери очертанията на вратата на Кодина.

Така се стигна до 67-ата минута, когато каталунците организираха страхотна контраатака. Маркес подаде от наказателното си поле към Меси, който пое топката на центъра, навлезе мощно в половината на Хетафе и подаде за Шави, който, останал сам в наказателното поле на гостите не сбърка, удвоявайки преднината на своите.

До края на двубоя каталунците спокойно приеха играта в своята половина, а в 86-ата минута можеха да направят резултата класически, но ударът на Кейта с левия крак не се получи и топката излезе в аут. Така дойде 92-ата минута на мача, когато Маркес спъна Кепа в наказателното си поле, заради което реферът отсъди дузпа. Освен това Витиенес прецени, че мексиканецът е бил последен в отбрана и му показа директен червен картон, с което остави „блаугранас” с 9 души на терена.

След тази победа Барселона остава твърдо начело в Ла Лига с актив от 55 точки, на 8 пред Реал, но „белия балет” играе тази вечер срещу Еспаньол. Гостите от Хетафе пък са 7-и с 31 спечелени точки.

Барселона – Хетафе 2:1