3. Фъргюсън доволен от трите точки срещу Оцелул, но не и от изгонването на Видич

Фъргюсън доволен от трите точки срещу Оцелул, но не и от изгонването на Видич

"Червените дяволи" постигнаха първа победа в Шампионската лига през настоящия сезон

Мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън бе на мнение след мача с Оцелул Галац , че изгонването на капитана Неманя Видич не е било напълно заслужено. „Червените дяволи” постигнаха първа победа в тазгодишното издание на Шампионската лига, след като спечелиха с 2:0 в гостуването си на румънския тим, а сръбският бранител на Юнайтед бе изгонен в 66-ата минута заради остро влизане в краката на Габриел Гюргю. Самият защитник остана смаян от получения червен картон.

Фъргюсън подкрепи своя играч, заявявайки: „Той вдигна крак и в контекста на тълкуването на много рефери, особено в Европа, има защо да се стигне до картон, но мисля, че наказанието бе твърде сурово”.

Относно това дали Юнайтед ще обжалва решението пред УЕФА, опитният шотландски специалист каза: „Не мисля, че можеш да спечелиш тези неща”.

Фъргюсън все пак остана доволен от спечелените три точки: „Смятам, че в много от тези гостувания трябва да се работи, за да победиш, не е лесно и съперникът го прави трудно за нас. Статистиката за притежанието на топката показва, че контролирахме играта и през втората част се подобрихме много. Доволен съм от резултата”.

В следващия си мач от група „С” на Шампионската лига „червените дяволи” отново ще срещнат Оцелул, но този път на „Олд Трафорд”.

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача

Северна Ирланди и Беларус врътнаха 0:0 в нашата група

Бунт срещу Мбапе във Франция

Призоваха Дешан да отнеме капитанската лента на нападателя

Сърбия с първи успех в Лигата на нациите, победи Швейцария у дома (ВИДЕО)

В Лесковат сърбите надделяха с 2:0

Португалия се справи с Полша при визитата си, Роналдо с нов рекорден гол (ВИДЕО)