Фенербахче запази надежда, макар да изоставаше с 0:3 в Гърция (ВИДЕО)

Олимпиакос с минимален аванс след зрелищно 3:2, Фиорентина с 0:0 в Чехия

Гръцкият Олимпиакос Пирея победи турския Фенербахче с 3:2 в първи четвъртфинал от Лигата на конференциите.

Домакините започнаха ударно мача, като Константинос Фортунис откри резултата още в осмата минута.

Малко след половин час игра черногорският национал Стеван Йоветич удвои за гърците.

В 57-ата минута Чикиньо направи 3:0 за Олимпиакос след асистенция на Аюб Ел Кааби.

Това обаче не беше всичко в мача, защото грандът от Истанбул успя да върне два гола до края.

В 67-ата минута бившият играч на Аякс Душан Тадич намали от дузпа, а седем минути по-късно Ирфан Кахвечъ направи 3:2 и даде сериозни надежди на "фенерите" за реванша след седмица.

В другия ранен мач от турнира Виктория Пилзен и Фиорентина завършиха 0:0 в Чехия. Матей Видра и Томас Чори направиха пропуски за домакините, а Лукас Белтран бе най-близо до това да се разпише за тима от Флоренция.

Така италианците, които миналия сезон загубиха финала на турнира от английския Уест Хям, са в по-добра позиция за реванша.

Виктория Пилзен - Фиорентина 0:0