3. Феноменален Тевес отново герой за Манчестър Сити (видео)

Феноменален Тевес отново герой за Манчестър Сити (видео)

Аржентинецът вкара два гола при победата с 3:2 над Блекпул

Отборът на Манчестър Сити направи нова важна крачка към спечелването на титлата в Премиършип, след като се наложи с 3:2 над новака Блекпул. Срещата се игра на стадион „Блумфонтейн Роуд” и бе от програмата на 8-ия кръг на Висшата лига. В герой за „гражданите” за пореден път се превърна Карлос Тевес, който вкара две от попаденията. Третият гол за Сити бе дело на Силва, а Херууд Флетчър и бяха точни за „мандаринките”.

Двубоят започна с натиск на гостите и още в 1-та минута удар на Милнър бе спасен от стража на гостите. В 10-ата минута пък дойде и първият точен шут към Харт, който бе дело на Варни, но бе спасен от вратаря на „гражданите”. 10 минути по-късно Компания стреля с глава, ала Гилкс отново отрази изстрела.

В самия край на полувремето Тевес също опита късмета си с глава, но вратарят на Блекпул пак бе на висота. Така или иначе гол до края на първите 45 минути не падна и двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част също стартира с по-добра игра на гостите, въпреки че първият удар в една от двете врати бе записан на сметката на „мандаринките”. В 63-ата минута Чарли Адам опита да изненада Харт, ала стражът на „гражданите” се намеси авторитетно и спаси.

Така дойде 67-ата минута, когато Сити все пак стигна до попадение. Тогава резерва Силва центрира ниско към наказателното поле, където Тевес се ориентира най-бързо и прониза Гилкс за 1:0.

След това попадение темпото на игра поспадна, а домакините започнаха да поглеждат все по-често към вратата на Харт. В 78-ата минута, след едно центриране на Адам от фаул, Херууд надскочи Лескът и с глава изравни статуквото. Радостта на Блекпул обаче бе твърде кратка, тъй като в ответната атака Еват подари топката на Тевес на границата на наказателното поле, аржентинецът стреля с левия крак, кълбото се отклони в крака на Катчарт и навести за втори път мрежата на „мандаринките” – 2:1.

След този гол Сити продължи да натиска в търсене на ново попадение и в 87-ата минута Силва намери Тевес в наказателното поле, Карлитос се завъртя и шутира, ала кълбото срещна гредата. Все пак „гражданите” стигнаха до трети гол в 90-ата минута, когато Джонсън подаде късо за Силва след корнер, испанецът преодоля двама бранители в наказателното поле и с премерен удар с левия крак прати топката в далечния ъгъл за 3:1.

До края на двубоя имаше време за още един гол за Блекпул, който падна в 94-ата минута, когато Адам подаде от ъглов удар за Варни, който стреля от границата на наказателното поле, а Флетчър бе на голлинията, за да оформи крайното 2:3.

След тази победа Манчестър Сити еднолично заема 2-о място във временното класиране с актив от 17 точки, на 2 зад лидера Челси. Домакините от Блекпул пък са 10-и с 10 спечелени точки.

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1