Фиорентина едва победи последния в Серия А и още вярва в Европа

Ла Виола се завърна в топ 10 след труден успех над Салернитана

Фиорентина постигна трудна победа с 2:0 като гост на последния в Серия Салернитана. Двата отбора се изправиха един срещу друг в мач от 33-тия кръг на Серия А.

Салернитана успяваше през огромна част от мача да налага по-бавно темпо и не даваше много шансове на „виолетовите“.

През първата част положения пред двете врати почти липсваха. В 42-рата минута беше най-чистото положение преди почивката. То беше на сметката на Фиорентина. Иконе стреля на сантиметри покрай целта.

В началото на втората част Рикардо Сотил проби в наказателното поле и стреля, но Гойермо Очоа се намеси блестящо.

С наближаването на края на редовните 90 минути постепенно Фиорентина беше все по-настоятелен. В 80-ата минута най-сетне беше пречупена защитата на Салернитана. Лука Раниери намери в наказателното поле Куаме, който вкара за 1:0.

Домакините се втурнаха в опит на изравнят, но дълбоко в добавеното време получиха втори гол. Роландо Мадрагора нагласи топката на крака на Иконе. Футболистът на „виолетовите“ не пропусна да се разпише и вкара за 2:0.

В ранните два неделни мача от Серия А Лече разби с 3:0 като гост Сасуоло, докато Торино и Фрозиноне не успяха да си отбележат и завършиха наравно 0:0.