Фулъм е шампион на Чемпиъншип след 7:0 над Лутън (ВИДЕО)

Митрович постави нов рекорд в историята на шампионата

Фулъм стана шампион на Чемпиъншип, след като един кръг преди края на сезона си гарантира титлата след унищожителна наказателна акция срещу Лутън, завършила 7:0 за „котиджърс“. Така тимът на Марко Силва събра 90 точки и е недостижим за втория Борнемут, който е с мач по-малко, но изостава на 8 точки.

Мачът на „Крейвън Котидж“ не предполагаше такъв разгром, след като на почивката домакините водеха само с 2:0 след голове на Том Кеърни и Кени Тете.

През вторите 45 минути обаче гардът на гостите спадна и Фулъм се възползва. Звездата на тима Александър Митрович вкара два гола, а Фабио Карвальо, Боби Декордова-Рийд и Жан Мишел Сери добавиха по едно попадение.

За сръбският таран на лондончани тези голове бяха под номер 42 и 43, като той има 43 мача през този сезон. По-рано през сезона Митрович счупи рекорда за най-много попадения в рамките на една кампания във второто ниво на английския футбол.Въпреки тежката загуба, „шапкарите“ останаха на 6-о място във временното класиране със 72 точки и все още имат шанс да влязат във Висшата лига през следващия сезон, ако успеят да минат през плейофите.

Стефан де Фрай: Заслужавахме да спечелим