3. Фулъм изненада Манчестър Юнайтед, побеждавайки го с 2:0, Бербатов контузен

Фулъм изненада Манчестър Юнайтед, побеждавайки го с 2:0, Бербатов контузен

Отборът на Фулъм постигна изненадваща победа над шампиона на Англия, Европа и Света с 2:0. Срещата се игра на стадион „Крейвън Котидж” и бе от програмата на 30-ия кръг на английската Висша лига. Головете бяха дело на Мърфи от дузпа в 18-та минута и на Гера в 87-та. „Червените дяволи” завършиха двубоя с 9 човека след изгонването на Скоулс и Рууни. Голям удар за Сър Алекс Фъргюсън е и фактът, че капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов получи контузия и бе заменен на почивката от Рууни. Не е ясно обаче за колко време Берба ще е извън игра и дали ще вземе участие в световните квалификации срещу Ирлндия и Кипър.

Срещата започна по-добре за гостите, но предимството им се изразяваше основно във владение на топката, отколкото в чисти голови положения. В 6-та минута Евра центрира от ляво към Бербатов, но ударът с глава на българина премина над напречната греда. Така дойде 18-та минута, когато след удар с глава на Боби Замора, топката срещна ръцете на Скоулс, който се намираше на голлинията. За тази интервенция халфът на „червените дяволи” получи директен червен картон, като реферът Дауд отсъди и дузпа за домакините. Зад топката застана бившият играч на Ливърпул Дани Мърфи, който не сгреши за 1:0. След гола играчите на Фулъм натиснаха и до края на полувремето можеха да увеличат преднината си, но вратарят на Юнайтед Ван Дер Саар не позволи това да се случи. В 22-та минута Замора стреля опасно към вратата на „червените дяволи”, но холандският им страж бе на висота, спасявайки сигурен гол. В 30-та минута Шон Дейвис отправи далечен удар към вратата на шампионите, но той премина покрай нея, излизайки в аут. До края на полувремето гостите изравниха играта, но до по-интересни ситуации на терена не се стигна и почивката дойде при резултат 1:0 за домакините от Фулъм.

Капитанът на българския национален отбор Бербатов бе заменен от Рууни в началото на втората част поради контузия. Действията през второто полувреме започнаха отново с по-активна игра на гостите. В 53-та минута Роналдо стреля опасно с глава, но ударът му премина над вратата на Шварцер. В 62-та минута хубаво центриране от дясно на Рууни намери в наказателното поле Роналдо, но ударът с глава на португалеца бе спасен от вратаря на „котиджърс”. В 64-та минута Шварцер направи изключително двойно спасяване, като от непосредствена близост отрази ударите на Парк, а при добавката и на Рууни. В 65-та минута изстрел от разстояние на Роналдо отново бе спасен от стража на домакините. Така дойде 87-та минута, когато Джонсън от домакините намери влезлия като резерва Гера в наказателното поле, който с акробатичен удар покачи на 2:0. Минута по-късно Рууни от Манчестър Юнайтед получи втори жълт картон и остави отбора си с 9 човека на терена. До края, срещата се доиграваше и на терена не се случи нищо по-интересно. Така двубоят завърши с победа с 2:0 за Фулъм.

След тази победа тимът на Фулъм се изкачи на 8-а позиция с 40 точки, само на една от 7-ия Уест Хем, докато Манчестър Юнайтед остана начело с актив от 65 точки с четири пред 2-ия Челси.

Фулъм – Манчестър Юнайтед 2:0

1:0 Мърфи (д) 18’