3. Фулъм води с 1:0 на Юнайтед на полувремето, безличен Бербатов

Фулъм води с 1:0 на Юнайтед на полувремето, безличен Бербатов

Отборът на Фулъм води на шампиона на Англия Манчестър Юнайтед с 1:0 на полувремето, като „червените дяволи” са с човек по-малко от 18-та минута, когато Скоулс бе изгонен за игра с ръка в наказателното си поле. Голът за „котиджърс” бе дело на Дани Мърфи от дузпа в 18-та минута. В редиците на Манчестър Юнайтед, като титуляр започна капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов, но той бе почти незабележим през тази първа част. Срещата се играе на стадион „Крейвън Котидж” и е от програмата на 30-ия кръг на английската Висша лига.

Отборът на Фулъм води на шампиона на Англия Манчестър Юнайтед с 1:0 на полувремето, като „червените дяволи” са с човек по-малко от 18-та минута, когато Скоулс бе изгонен за игра с ръка. Голът за „котиджърс” бе дело на Дани Мърфи от дузпа в 18-та минута. В редиците на Манчестър Юнайтед, като титуляр започна капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов, но той бе почти незабележим през тази първа част. Срещата се играе на стадион „Крейвън Котидж” и е от програмата на 30-ия кръг на английската Висша лига.

Срещата започна по-добре за гостите, но предимството им се изразяваше основно във владение на топката, отколкото в чисти голови положения. В 6-та минута Евра центрира от ляво към Бербатов, но ударът с глава на българина премина над напречната греда. Така дойде 18-та минута, когато след удар с глава на Боби Замора, топката срещна ръката на Скоулс, който се намираше на голлинията. За тази интервенция халфът на „червените дяволи” получи директен червен картон, като реферът Дауд отсъди и дузпа за домакините. Зад топката застана бившият играч на Ливърпул Дани Мърфи, който не сгреши за 1:0. След гола играчите на Фулъм натиснаха и до края на полувремето можеха да увеличат преднината си, но вратарят на Юнайтед Ван Дер Саар не позволи това да се случи. В 22-та минута Замора стреля опасно към вратата на „червените дяволи”, но холандският им страж бе на висота, спасявайки сигурен гол. В 30-та минута Шон Дейвис отправи далечен удар към вратата на шампионите, но той премина покрай нея, излизайки в аут. До края на полувремето гостите изравниха играта, но до по-интересни ситуации на терена не се стигна и почивката дойде при резултат 1:0 за домакините от Фулъм.